מחסנים אוטומטיים

מחסנים אוטומטיים

בעולם הטכנולוגי המודרני שאנו חיים בו כיום, מחסן אוטומטי הוא מחסן אשר מאפשר חיסכון משמעותי בעלויות העבודה השוטפות של עסקים רבים. הפעלת מחסנים אוטומטיים על פני מחסנים רגילים הוא דבר אשר חוסך בכל אדם הנחוץ לצורך תפעול מסך רגיל. המחסנים האוטומטיים מחליפים את כח העבודה האנושי בכח עבודה רובוטי או מכאני. אז נכון שתכנון מחסן אוטומטי הוא דבר שכרוך בהשקעה כלכלית שלא פעם היא גם תהיה די משמעותית, אך מדובר על השקעה כלכלית שתחזיר את עצמה תוך פרק זמן קצר מאוד באופן יחסי. מחסן אוטומטי הוא מחסן בעל יתרונות רבים. הוא מנצל את שטח האחסון בצורה יעילה מאוד וכל העבודה בו מתבצעת בצורה מדויקת, איכותית, יעילה וטובה יותר ממחסן רגיל.

מחסנים אוטומטיים – מדוע כדאי לבחור בהם?

מחסנים אוטומטיים מהווים כיום תחליף נפלא למחסני אחסון רגילים, למחסנים לוגיסטיים גדולים ועוד. המציאות שאנו חיים בה כיום היא מציאות מתקדמת מאוד מבחינה טכנולוגית ולכן, אין ספק שבמציאות זאת חשוב לבצע אוטומציה לתהליכים שונים בתעשייה. כמות הפעולות שיכול כיום לבצע מחשב בפרק זמן קצר וללא טעויות היא גדולה מאוד. בעוד שכוח אנושי מושפע מעייפות, חוסר ערנות ושיקול דעת אנושי מוטעה, הרי שהטעויות שמחשבים מבצעים הן מזעריות. על כן, אין ספק שכאשר מחליפים כח אנושי בכח ממוחשב גם כאשר מדובר על אחסון, האחסון יהיה יעיל יותר, איכותי יותר וחסכוני יותר. מחסנים אוטומטיים מופעלים על ידי עגורן רובוטי ותוכנת מחשב וכך הן בעצם מארגנים סחורה ושולפים סחורה רלוונטית באופן פשוט, קל ונוח בלחיצת כפתור אחת. מעבר לכך, העגורן הרובוטי יכול להגיע לכל אזור אחסון במחסן ועל כן, מחסנים אוטומטיים מאפשרים מקסימום ניצול חלל אחסון.

כיצד מחסנים אוטומטיים תורמים לניהול הסחורה?

תכנון והקמה של מחסנים אוטומטיים מאפשר לכל עסק, מפעל ועוד לדעת בכל רגע נתון כמה סחורה מצויה במחסנים שלו, באיזה סוג סחורה מדובר וכן, להפיק דוחות עדכניים בהתאם לפרמטרים שונים בכל זמן נתון. השימוש במחסנים אוטומטיים בעצם מונעים באופן מוחלט את הטעויות האנושיות הנוגעות לכמות הסחורה המצויה במחסן. בעוד שבמחסנים רגילים לא פעם ניתן לטעות ולספור יותר סחורה ממה שיש באמת או פחות סחורה ממה שיש באמת, כאשר מדובר על מחסנים אוטומטיים אין שום אפשרות שהמחסן יכיל פחות סחורה או יותר סחורה ממה אתם חושבים שיש בו.

כיצד מתכננים מחסנים אוטומטיים בצורה הטובה ביותר?

מכיוון שכאמור מחסנים אוטומטיים הם הדבר הטוב ביותר כיום עבור עסקים, מפעלים תעשייתיים ועוד, הרי שכל מפעל או עסק המעוניינים גם הם בתכנון מחסן אוטומטי בשטח האחסון שלהם, חייבים לפנות לאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום תכנון מחסנים אוטומטיים. רק אנשי מקצוע שיש להם ידע רחב היקף, ניסיון מקצועי משמעותי ויכולת לתכנן מחסנים אוטומטיים בצורה המתקדמת ביותר שיכולה להיות, הם אנשי מקצוע שכדאי לבחור בהם עבור תכנון מחסן אוטומטי.

על כן, בטרם תבחרו את החברה הרלוונטית לכם, בדקו היטב האם מדובר על חברה בעלת ותק וניסיון בתחום הקמת מחסנים אוטומטיים וכן, האם מדובר על חברה מומלצת ובעלת מוניטין בתחום זה.

.

מאמר זה נכתב על ידי חברת המדף, אצלנו בחברה כבר  50שנה אנו מקשיבים לצרכי הלקוח ומתאימים עבורו מדפים למחסן ופתרונות איחסון מתקדמים, יעילים ואיכותיים‫.חמישים שנה שבהם אנחנו מלווים כל לקוח ופרוייקט משלב החזון, התכנון והאיפיון, דרך הייצור ועד ההתקנה והשירות‫. חמישים שנה של ניסיון, התחדשות, הצלחה, טכנולוגיה, ושירות‫.

Uncategorized