21 שנים לאחר שהוקם: היישוב חוות יאיר חובר לחשמל

21 שנים לאחר שהוקם: היישוב חוות יאיר חובר לחשמל

שנה לאחר האישור הראשוני של תוכנית המתאר של חוות יאיר, ושנתיים לאחר חיבור נופי נחמיה, חובר השבוע היישוב חוות יאיר לחשמל. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: “נאיר את כל השומרון באור יקרות. בזכות ולא בחסד, הממשלה חייבת להסדיר את ההתיישבות הצעירה”

מחושך לאור. למעלה מ-20 שנה לאחר הקמת הישוב ‘חוות יאיר’ חובר לראשונה היישוב לחיבור ישיר של חברת החשמל. בטקס הרמת השאלטר השתתף ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, יו”ר וועד היישוב עמיחי איתם, סיגל כהן מנכ”לית הישוב, הנהלת אגף ההנדסה במועצה האזורית שומרון ומנהל תחום חשמל במועצה גדעון גולדיס.

שנה לאחר שהישוב חוות יאיר אושר להפקדה, ונמצא בהליך הסדרה, חובר השבוע הישוב לחשמל. המועצה האזורית שומרון פעלה מול כלל הגורמים בהתאם לנוהל שסוכם בין המועצה האזורית שומרון לבין מנכל משרד ראש הממשלה הקודם רונן פרץ בגיבויו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. על פי הנוהל חובר הישוב נופי נחמיה וכעת גם חוות יאיר. חיבור היישוב יאפשר זרימת חשמל יציבה וסדורה ל- 100 המשפחות המתגוררות בחוות יאיר, שהיה עד לא מזמן במעמד של התיישבות צעירה, ויאפשר להם לראשונה להשתמש בחשמל ללא הפסקות חוזרות ונשנות, ואף ימים שלמים אותם בילו ללא חשמל.

“צריך להבין שבישוב היה עד היום משטר חשמל”, מספר יו”ר הישוב עמיחי איתם “המציאות בה משפחות צריכות לתאם זמני כביסה ובישול, לצד אינספור נפילות חשמל לאורך השנה, היא בלתי נתפסת. בחום הקיץ, בחגים ובשבתות, תושבי הישוב חיים בידיעה שבכל רגע יתכן ולא יהיה חשמל, וכי עליהם לעשות הכל בזריזות שמא הם יתקעו באמצע. החיבור של הישוב לחברת החשמל יביא רווחה וזכויות אדם בסיסיות שהיו צריכות להגיע הרבה קודם למשפחות הישוב”, אומר איתם.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הרים את השאלטר בטקס ובירך את התושבים: “זהו יום חג לישוב חוות יאיר ולשומרון כולו. אזרחי ישראל ותושבי חוות יאיר הם לא אזרחים סוג ב’. נאיר את כל השומרון באור יקרות. בזכות ולא בחסד” עוד הוסיף דגן: “הדבר הזה הוא לא תוצאה של שום החלטה ממשלתית מהשנה האחרונה אלא תוצאה של החלטה של נוהל שהצלחנו בעבודה מאומצת של המועצה האזורית שומרון מול הרבה גורמים ובראשם רונן פרץ שהיה מנכ”ל משרד ראש הממשלה ובאישור ראש הממשלה הקודם נתניהו. הממשלה הזו חייבת להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות – לאשר באמת את ההתיישבות הצעירה”.

בראש המועצה יוסי דגן הודה על הסיוע הרב של חברת חשמל, לרוה”מ הקודם בנימין נתניהו למנכ”לו רונן פרץ ולשר בני גנץ שאישרו בזמנו את המהלך שהוביל לחיבור. לקמ”ט חשמל סעיד קאסם, למנהל חברת חשמל מחוז ירושלים משה כהן.

המפעל הציוני חדשות שומרון