סרט של קרן קולנוע שומרון התמודד בפסטיבל חיפה

סרט של קרן קולנוע שומרון התמודד בפסטיבל חיפה

קרן קולנוע שומרון, בהישג נוסף. הסרט “מרגלים מבית” שנתמך עי הקרן ועוסק במחלקה היהודית בשב”כ, התמודד במהלך חול המועד סוכות בפסטיבל חיפה על פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר. יוסי דגן יו”ר הקרן: “מחוייבים לקולנוע איכותי”

הסרט נתמך גם עי קרן רבינוביץ והתאגיד, מביא את קולם של צעירים שגוייסו מתוך הגבעות למחלקה וכן בכירים בחטיבה היהודית לשעבר. ועוסק בין השאר בבעייתיות של גיוס נערים מהגבעות בכדי שיעקבו אחר אנשים מן השורה בתוך הגבעות.

יוצר הסרט איציק לרנר: “העבודה על הסרט הייתה ארוכה ומורכבת, אבל הבאנו אל המסך סיפור מרתק בציבוריות הישראלי שעד היום לא סופר מעיניהם של אנשי ההתיישבות ביו”ש. אני מודה לקרן שומרון על ההחלטה לתמוך בסרט, שמביא גוון חדש ומרתק לקולנוע הישראלי”.

הסרט עוסק בין השאר בהתאבדותו של אוריאל גולי שהיה סוכן של השבכ היהודי והתאבד לאחר שלא עמד בלחצים שהופעלו עליו, כאשר המפעיל שלו היה מודע לרצונו להתאבד ולא סייע לו, כך על פי העדויות שנחשפות בסרט. בין השאר פורש הסרט את הבעייתיות שיש במעקב אחרי אזרחים ישראלים אך ורק משום שהם מתגוררים בגבעות ללא רקע פלילי. הסרט נתמך גם על ידי קרן רבינוביץ והתאגיד שגם שידרו את הסרט כסדרה בת שני פרקים.

במהלך חול המועד סוכות התקיימה פרימיירה חגיגית לסרט בפסטיבל חיפה כאשר בסופו עלו לבמה הוריו של גולי ושיתפו את הקהל עם תחושותיהם. “הסרט מרגלים מבית נותן ביטוי חשוב לאירועים שמתרחשים כאן באיזור. ושם נושאים שנמצאים על סדר היום הציבורי באור אחר ומעמיק יותר” אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון ויו”ר הקרן.

קרן קולנוע שומרון תמכה עד היום בלמעלה מ 50 סרטים תיעודיים קצרים ועלילתיים באורך מלא. הסרט הראשון של הקרן “פול ספיד” עלה לאקרנים במהלך הקיץ. ובימים אלו מצטלמים סרטים רבים נוספים בתמיכת הקרן ברחבי יו”ש. אסתר סילם אלוש מנכ”לית הקרן מבטיחה: “אנחנו נמשיך לשאוף להביא את הסיפור הקולנועי הטוב ביותר מהאיזור הייחודי של יהודה ושומרון”.

חינוך ותרבות תכתבה ראשית