השרה ינקלביץ’ בסיור בעמנואל: “הסיורים בשטח חושפים את המציאות המורכבת”

השרה ינקלביץ’ בסיור בעמנואל: “הסיורים בשטח חושפים את המציאות המורכבת”

שרת התפוצות, עומר ינקלביץ’, ערכה היום סיור בשומרון יחד עם ראש מ.א. שומרון, יוסי דגן ולאחר מכן המשיכה לסיור  מועצה המקומית עמנואל יחד עם ראש המועצה, הרב אליהו גפני. השרה ינקלביץ’ ביקרה במרכז החירום החדש בעיר והתעדכנה על בלימת התחלואה בעיר. 

“הסיורים בשטח במיוחד במשבר הקורונה, חושפים את המציאות המורכבת שהרשויות, התושבים והעסקים מתמודדים עימם יום יום, שעה שעה. אנו נדרשים להאזין לצרכים הייחודיים של האזרחים ולדעת לתת מענה מותאם.”

במהלך הסיור פגשה השרה בעלי עסקים הסובלים מקשיים עקב המשבר המתמשך, ובניהם מסגריית תורג׳מן באיזור התעשייה בעמנואל. בעל המסגרייה סיפר כי בשגרה הוא מעסיק כ-70 פועלים ישראלים ופלשתינים, אך עקב המשבר נאלץ להוציא חלק מהעובדים לחל״ת, ובית העסק נקלע לקשיים עקב ירידה משמעותית בהזמנות. השרה שיבחה את בעל המפעל על כך שלצד המוצרים המשובחים, הוא מייצר גם דו קיום שמהווה דוגמה לעסקים אחרים, וסיפרה על המאמצים של הממשלה לסייע לבעלי העסקים שנפגעו.

השרה ינקלביץ’: “הסיורים בשטח, במיוחד בתקופת המשבר, חושפים את המציאות המורכבת שהרשויות, התושבים והעסקים מתמודדים עימם יום יום, שעה שעה. אנו נדרשים להאזין לצרכים הייחודיים של האזרחים ולדעת לתת מענה מותאם. הממשלה פועלת כדי לסייע לעסקים שנפגעו. ישר כוח לראש המועצה הרב אליהו גפני והנהלת המועצה על המאבק בקורונה, הורדת נתוני התחלואה ושמירה ככל שניתן על שיגרת חיי התושבים”.

השרה עומר ינקלביץ’ עם ראש מועצת עמנואל הרב אליהו גפני. צילום: ללא קרדיט
שרת התפוצות, עומר ינקלביץ'
שרת התפוצות, עומר ינקלביץ’ בתצפית על האזור. צילום: ללא קרדיט

במפגש עם ראש המועצה הרב אליהו גפני הציגה השרה את תוכניתה ליצירת חיבורים ושיתופי פעולה בין קהילות יהודיות ורשויות מקומיות בארץ, לבין קהילות יהודיות בחו״ל.

ראש מועצת עמנואל הרב אליהו גפני הציג בפני השרה את הקושי בהסברה לתושבים בעת הקורונה. לדבריו; “האמצעי המרכזי להסברה לתושבים הוא באמצעות קווי הטלפון הכשרים שעלותן גבוהה. אנו מנסים למצוא פתרון שיחסוך עלויות כמו הקמת קו חירום ייעודי לתקופת הקורונה וכך ניתן יהיה להשתמש בו ללא הגבלה. נודה לשרה על סיוע בקבלת תקציב שיסייע לרשות. מצאתי שהשרה קשובה, ויורדת לשטח ומתמצאת בפרטים. אני מאוד מעריך את רצונה לסייע לישוב”.

חדשות שומרון כתבה ראשית