בעקבות הדרישה – שלט ההסתה הוסר

בעקבות הדרישה – שלט ההסתה הוסר

שלט הסתה ערבי שהוצב בכביש 60 בין אריאל לעלי, הוסר בעקבות דרישת מועצת בנימין ותנועת רגבים. “זהו לא סוף הסיפור במאבק נגד הגזענות וההסתה של הרשות הפלסטינית”

שלט הענק עליו חתום ארגון בשם “הקמפיין העולמי לשיבה אל פלסטין” נתלה על עמדת שילוט מרכזית בסמוך לכפר סאוויה שנמצא ליד עלי. על גביו נכתב “ועידת הבושה של בחריין נופלת – (אנחנו) חזקים מהעסקאות”, והוא כלל ציור של מפת ארץ ישראל השלמה, האחוזה באגרוף פלסטיני קמוץ.

לאחר פניה של תנועת רגבים ומועצת בנימין למנהל האזרחי בדרישה לפעול להסרת שלט הסתה ערבי שהוצב בכביש 60, הוסר השלט.

לא רק גורמים רבים בהתיישבות נדהמו נוכח השלט בנתיב ישראלי מרכזי, אלא גם פעיל השמאל הקיצוני דרור אטקס שצייץ כי “לא זוכר מתי ראיתי פרסומות מסוג זה לאורך כבישים ראשיים בגדה”.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: “אומנם השלט שמעודד טרור ירד מכבישי יהודה ושומרון, אבל זהו בטח לא סוף הסיפור של המאבק ההסברתי והגזעני של גורמים ברשות הפלסטינית. נמשיך לפעול לטובת ההתיישבות ולהחלת הריבונות ברחבי יהודה ושומרון כדי להבטיח את השליטה בנחלת אבותינו”.

ישי חמו, רכז יו”ש בתנועת רגבים: “עצם הצבת שלט ההסתה הפרובוקטיבי על כביש ראשי באין מפריע, והסרתו רק בעקבות דרישה שלנו, היא רק סימפטום לבעיה רוחבית וחמורה יותר. הרשות הפלסטינית וארגונים הפועלים בה מרגישים לעשות כבתוך שלהם, בשטח בשליטה מלאה של מדינת ישראל – הן בבניה בלתי חוקית ובהשתלטות חקלאית על מאות אלפי דונמים, והן בהסתה פרועה נגד מדינת ישראל ואזרחיה”.

חדשות שומרון תכתבה ראשית