השר אופיר אקוניס באפרת: “מצטער שלא הגענו ללוויות הנרצחים בפיגוע”

השר אופיר אקוניס באפרת: “מצטער שלא הגענו ללוויות הנרצחים בפיגוע”

השר אופיר אקוניס ביקר באפרת, נחשף ללימודי המדעים שבמועצה והתנצל על שלא הגיע ללוויות נרצחי הפיגוע בשבוע שעבר. ראש המועצה הגיב לביקור: “רואים עין בעין את המשך קיומה של מדינת ישראל וצמיחתה של אפרת כבירת גוש עציון”.

שר המדע הטכנולוגיה והחלל אופיר אקוניס ביקר השבוע במועצה המקומית אפרת שבגוש עציון, במהלך הביקור סקר השר אקוניס את המיזמים החדשים של תלמידי מערכת החינוך באפרת בתחום המדעים. במהלך הביקור נחשף השר ליריד מדעים שארגנו תלמידי בית הספר התיכון נווה שמואל באפרת, ושמע על החשיפה הגבוהה למקצוע המדעים במערכת החינוך באפרת.

בפני מאות תלמידים התייחס השר לראשונה  לפיגוע שאירע בשבוע שעבר בארמון הנציב בירושלים: “בשם חברי לממשלה אני מתנצל על שלא באנו ללוויות של הנרצחים בפיגוע שבוע שעבר”. על הקמת מדינה פלסטינית אמר שכל עוד זה תלוי בו לא תוקם מדינה פלסטינית.

ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי שאירח את השר אמר כי הוא העניק חשיבות גבוהה לביקור השר, “ראינו בדו”ח שפרסם מכון אדווה כי רבים מבני המועצה אפרת בוחרים במסלול אקדמי לאחר השירות הצבאי ובעצם מציבים אותה בצמרת היישובים שצעיריה בוחרים ללמוד באקדמיה. החשיפה של התלמידים למקצועות נוספים כמו מדעים מעבר למקצועות החובה כמו תנ”ך, מתמטיקה, עברית, אנגלית ועוד היא חשיפה חשובה מאוד שבוודאי עוזרת להם להתברג ביום מן הימים באקדמיה, וכפי שראינו גם להצליח”

רביבי הוסיף ואמר כי השר אופיר אקוניס הוא ידיד ההתיישבות, “אנחנו רואים עין בעין את המשך קיומה של מדינת ישראל וצמיחתה של אפרת כבירת גוש עציון”

השר אופיר אקוניס באפרת
חדשות גוש עציון והר חברון תכתבה ראשית