40 לישוב יקיר: נחנכה פינה חמה לחיילים

40 לישוב יקיר: נחנכה פינה חמה לחיילים

מעל 70 משפחות התגייסו למען החיילים בשומרון ולרגל חגיגות 40 שנה לישוב יקיר מועצה אזורית שומרון חנכה יחד עם הישוב יקיר ובסיוע הקרן לישראל אחת פינה חמה לחיילים. ראש המועצה יוסי דגן: “חיבור מרגש בין תושבים לחיילים”

התושבים שיפצו את הפינה החמה שהובאה למקום עי המועצה האזורית שומרון בסיוע הקרן לישראל אחת ובתרומת משפחת בלוז משיקגו, כ 70 משפחות מיישובי גוש קנה התגייסו להביא פעמיים בשבוע מרק לחיילים בימי החורף הקרים, חלק מהתושבים התנדבו לתרום כסף באופן קבוע לפינה לטובת תחזוקה שוטפת עוגות וכיבוד קבוע במקום אחרים התנדבו לנקות את המקום ולתחזק אותו על בסיס שבועי.

הפינה החמה הוקמה לציון 40 שנה להקמתו של הישוב יקיר.

אמש נחנכה הפינה החמה בנוכחות ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סמחט אפרים סא”ל וואפא חירבאווי, הרב אהרון כהן רבה של יקיר, יו”ר יקיר רויטל גוטמן, יו”ר הוועדה למען החייל במועצה יניר שדה ומנהל אגף הבטחון במועצה יונתן שמחי. במהלך הטקס עלו בזום מניו יורק ושיקגו משפחת בלוז שתרמה את המקום ומנכל הקרן לישראל אחת סקוט פלדמן.

“ההתגייסות של התושבים למען החיילים מרגשת ומפעימה כל פעם מחדש” אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון “מהנוער ועד להנהגת הישוב כולם כאן התגייסו כדי לתת לחיילים להרגיש בנוח, ולקבל רגע של שקט ופינוק, החיילים זה ההתיישבות וההתיישבות זה החיילים”.

הרב אהרון כהן: “הפינה החמה מבטאת את כל היפה והמאחד שבעם ישראל – התנדבות של נוער ותושבים, במסירות ובאהבה מתוך רצון להוקיר את חיילי צה״ל שעושים הכל למען ביטחון מדינת ישראל. אנו זוכים לראות איך ההתיישבות הולכת וגדלה ומוציאה מתוכה כוחות נפלאים של התנדבות ועשייה בתחומים רבים ומגדלת נוער שמחובר לעשייה ולהתנדבות. אנו מקווים כי הפינה תשמש את חיילי האזור ותחבר אותם באהבה אל השומרון”.

סמח”ט שומרון וואפא חירבאווי: “אני מרגיש בשומרון בבית ואני אומר גם בשם החיילים אנחנו אוהבים ומעריכים את תושבי השומרון”.

מנהל הפרוייקטים הבטחוניים של הקרן לישראל אחת מארק פרוזיבור:

“זו הרגשה מאוד מיוחדת לראות איך תושבי יקיר השקיעו במסירות נפש וגם התורמים התרגשו, אני חושב שפינות חמות לחיילים שמנוהלים עי ישובים זה הרבה יותר משמעותי מסתם פינת קפה, זה מייצר קשר מיוחד בין החיילים לתושבים ומביא לאחדות שמחזקת אותנו כעם”.

חברה וקהילה חדשות שומרון תכתבה ראשית