תנופת הבניה בשומרון – עשרות יזמים, קבלנים ואנשי נדל”ן בכנס בשומרון

תנופת הבניה בשומרון – עשרות יזמים, קבלנים ואנשי נדל”ן בכנס בשומרון

כנס נדל”ן בנוכחות של כ-70 איש התקיים בשומרון בביתו של גואל האדמות משה זר. בכנס השתתפו יזמים, קבלנים, אנשי נדל”ן החברים בקהילת נדלניו”ש. לכנס הגיעו גם יזמי נדל”ן אשר עומדים מאחורי פרויקטים גדולים ברחבי הארץ בכדי לבחון אפשרות להיכנס ולהשקיע דווקא ביו”ש.

כנס של פורום קהילת הנדל”ן של יהודה שומרון – נדלניו”ש התקיים בסוף השבוע האחרון, אליו התאספו עשרות אנשי נדל”ן מכל אזור הארץ בביתו של משה זר במצפה צבאים הסמוכה לקרני שומרון.

הכנס הינו המפגש השני של פורום נדלניו”ש שהוקם לפני מספר חודשים ע”י יזם הנדל”ן ליאור זברג ושלמה מצקין ובשיתוף מרכז הבניה הישראלי. בכנס השתתפו כ-70 אנשי נדל”ן, יזמים, קבלנים, מתווכים,חברות פיקוח, הנדסה, עו”ד, אנשי שיווק, ראשי מועצות בעבר ובהווה מכל יו”ש. בין הנוכחים ניתן היה לראות את ערן רולס יו”ר מרכז הבנייה הישראלי אשר עומד מאחורי היוזמה, ישי שנקולבסקי מנכ”ל חברת פרפקט, טוביה לבקוביץ בעלי אריאל יזמות, דוידי פרל, שוקי לוין, שלומי פרץ, שמעון ברון סמנכ”ל אבני דרך, איתי זר ואביו משה זר – גואל אדמות בשומרון, שבחצר ביתו התקיים הכנס.

בלטו בהשתתפותם בכנס, יזמי נדל”ן אשר עומדים מאחורי פרויקטים גדולים ברחבי הארץ, אשר הגיעו לכנס בכדי לבחון אפשרות להיכנס ולהשקיע דווקא באזור יהודה שומרון.

כנס הנדל”ן החל בדברי פתיחה של משה זר, מאנשי הנדל”ן הראשונים בשומרון, שספר את סיפור חייו ואת  תחילת רכישת הקרקעות בשומרון. אחריו עלה לדבר ערן רולס מנכ”ל המרכז לבנייה ישראלית, שדיבר על החשיבות של הנורמליזציה של הבנייה בהתיישבות שהיא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

גואל האדמות משה זר
צילום: יחצ

נכח בכנס גם יהושע (שוקי) לוין, קצין הביטחון (קב”ט) של מועצה אזורית בשנות ההקמה. בשיחה עימו סיפר שוקי על התרחבות הבנייה בשומרון בשנים האחרונות “לפני 25 שנה, כשדנו במועצה על קידום השומרון, דיברנו על לנסות ולהגיע ל100 משפחות ביישוב. היום ב”ה, וראינו את זה בכנס הפורום נדלניו”ש, כל נושא הבנייה בשומרון מתפתח ומתרחב. גם הישובים הקטנים היום, כמו מגדלים, מגיעים היום ל150 משפחות, כשיש יישובים כמו פדואל שכבר עברו את ה400 משפחות” מספר לוין.

“התרגשתי לפגוש את משה זר, שגלעד בנו עבד איתי בזמנו. כשהוא עבד הוא תמיד היה הולך זקוף, היה גיבור-גיבור. גלעד נכנס אחרי לתפקיד קב”ט השומרון, אך לאחר ארבעה שנים בתפקיד נרצח בפיגוע ירי על הציר בין יצהר לקדומים שמכונה היום ‘ציר גלעד’ לזכרו.” מוסיף לוין.

“במקום הוקם גם היישוב חוות גלעד לזכרו. והיא מהיישובים היחידים שמצליחים לקבל אישורים בשנים האחרונות.” ממשיך לוין בחזרתו לנושא התפתחות השומרון, “יש בחווה אדמות שגאל בזמנו משה זר של יותר ממאה דונם, וגם שם עוד יתרחב ויתפתח. גם את שערי תקווה התחלנו משטח של מאה דונם שנקנו בשטחים פרטיים, וכיום יש שם למעלה מ1500 משפחות. בחווה התחיל עכשיו פרויקט גדול “כרמי גלעד” של 160 יחידות דיור, מ40 משפחות ל200. זה עניין של זמן אבל היא עוד תגדל ותהיה כמו שערי תקווה ויותר” מסיים שוקי לוין.

תנופת פיתוח בשומרון. צילום: יחצ

פורום נדלניו”ש הוקם לפני כ-חצי שנה מטעם ‘מרכז הבנייה הישראלי’, מתוך רצון לחבר בין הכוחות הפועלים לקידום ההתיישבות וההשקעות, ובנוסף לייצר היכרויות ושיתופי פעולה בין החברים בקהילה, שפועלת בראייה עסקית ולא פוליטית מתוך אמון שהשינוי מגיע מהאנשים בשטח.

ערן רולס, יו”ר מרכז הבנייה הישראלי סיפר בכנס ההקמה שהתקיים לפני מספר חודשים “אנו חווים שינוי תודעתי עצמתי ביותר בכל מה שקשור בבנייה ביו”ש. זה בא לידי ביטוי ברמות של ביקושים, משקיעים, יזמים וקבלנים. בוועידות עיר הנדל”ן בשנים עברו, לא היה ניתן כמעט לראות יזמים וקבלנים שבונים ביו”ש, ובוועידה שקיימנו בדצמבר 2018 מספרם הגיע לשיא כל הזמנים”.

חדשות אריאל חדשות שומרון נדל''ן תכתבה ראשית