שגריר ארצות הברית בירך “שהחיינו” בטקס פתיחת בית הספר לרפואה ע”ש “אדלסון” באוניברסיטת אריאל

שגריר ארצות הברית בירך “שהחיינו” בטקס פתיחת בית הספר לרפואה ע”ש “אדלסון” באוניברסיטת אריאל

בטקס חגיגי נפתח רשמית בית הספר החדש לרפואה ע”ש אדלסון באוניברסיטת אריאל. בטקס נכחו, שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, ד”ר מרים ושלדון אדלסון, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שר החינוך לשעבר חבר הכנסת נפתלי בנט, ראש עיריית אריאל ופרופ’ ארנון אפק – המשנה למנכ”ל המרכז הרפואי שיבא ויו”ר ועדת הבדיקה האקדמית של הפקולטה החדשה באריאל.

אתמול נפתחה שנת הלימודים האקדמית, כאשר במוקד העניינים נפתח בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל. 70 סטודנטים התקבלו ללמוד מחזור הראשון של הפקולטה לרפואה על שם “אדלסון”, אשר היא השישית במספרה בארץ, ותהווה חלק משמעותי בפתרון בעיית המחסור באפשרויות הלימוד לרופאים צעירים בישראל. את הטקס פתח דיקן הפקולטה החדשה, פרופ’ שי אשכנזי שאמר: “אנחנו נכנסים היום לדרך מרתקת, אנו נרגשים ושמחים בפתיחת הלימודים ומודעים לאחריות הכבדה.” בסוף דבריו הודה לד”ר מרים ושלדון אדלסון על האהבה והתמיכה בישראל.

“זה יום שמח עבורנו, זמן רב חלמנו על היום הזה,” אמרה ד”ר מרים אדלסון, “המוסד הזה כאן בלב השומרון מאגד ביחד כל כך הרבה ממה שיקר לליבנו: רפואה, ציונות, מדע, תורה, גאווה יהודית ורופאים יהודים ולא יהודים וכן אהבת ארצנו ואהבת האדם. זה יום שננצור בכל ליבנו, כל חיינו”.

שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן, ד”ר מרים ושלדון אדלסון ופרופ’ יהודה דנון נשיא אוניברסיטת אריאל | צילום: ג’וזף

שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן נכח אף הוא בטקס, כאשר את דבריו פתח בברכת שהחיינו וקיימו והגיענו לזמן הזה והמשיך: “בית ספר חדש לרפואה נפתח בשומרון, כדאי לומר זאת  שוב- נפתח בית ספר לרפואה חדש בשומרון. כמה אנשים חשבו אי פעם שהמילים הללו ייאמרו? השגריר הוסיף על הקשר המיוחד של השגרירות והאוניברסיטה “שגרירות ארצות הברית נהנית מיחסים חמים עם אוניברסיטת אריאל. אנו מקבלים השראה מתרומתה לחברה הישראלית ולעולם המדעי.”

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע לברך ואמר: “העמדה המקצועית של משרד הבריאות היתה כל השנים שאסור לערבב פוליטיקה ורפואה. מדינת ישראל משקיעה בבריאות ורמתה בין הטובות בעולם.”

“זהו יום הסטורי וחגיגי לאוניברסיטת אריאל והעיר אריאל. השקענו מאמצים רבים כדי להגיע למעמד הזה ועברנו לא מעט מהמורות בדרך. כעת ניתן לברך על העובדה בשטח ולברך על הפקולטה לרפואה שתזרים לעיר עוד סטודנטים ואנשי סגל ומעניקה לאריאל הישג ציוני ואקדמי נוסף.” סיכם ראש עיריית אריאל אלי שבירו.

חדשות אריאל כתבה ראשית