רגע לפני האלפיס: טיפים לשמירה על חיות המחמד שלנו

רגע לפני האלפיס: טיפים לשמירה על חיות המחמד שלנו

החורף בעיצומו ואיתו מגיעים גם הרוח הגשם והשלג שאמור להיערם בהרי המרכז, ירושלים, צפת ואזור הגליל המזרחי. כיצד נתנהג עם חיות המחמד שלנו שיעברו גם הן את הסערה בחום? שישה טיפים מאת ד”ר הילה מיקולשיק ווטרינרית עירונית המועצה קרית ארבע-חברון

לרוב חיות המחמד שלנו יש פרווה שמתאימה למזג האוויר שיפקוד אותנו והיא מעניקה להם הגנה מספקת יחד עם זאת יש לפעול במספר מישורים כדי שגם חיות המחמד שלנו יעברו את הסערה בשלום כמו שאנחנו נעבור אותה:

1. הפרווה כאמור מעניקה הגנה מפני הקור אך יש לבדוק לפני הגעת הסערה הגשמים והשלגים את המחסה שיש לחיית המחמד, פרווה רטובה לא תגן על חיית המחמד שלנו, יש לבצע איטום במחסה של חיית המחמד, ואם אין אפשרות אז למצוא מקום אחר כמו מחסן מאוורר, עליית גג מסודרת או להכניס הבייתה ככל האפשר.

2. לתת אוכל עשיר ובריא – חיית מחמד שבעה מכינה את גופה טוב יותר לחורף עם שכבת שומן להגנה, בדיוק כמו בני האדם, אוכל משביע נותן תחושה טובה יותר ומעניק סוג של חמימות לגוף. לפני הסערה יש להקפיד שקערות המזון נמצאות במקום יבש ולא מתחת לכיפת השמיים או במקום שהן יכולות להסחף במי הגשמים או לעוף ברוח.

צילום: יניק בקר

3. חום ואהבה יוסיפו לחיית המחמד שלנו – רצוי מאוד דווקא בימים אלו להגיע באופן תכוף יותר לחיית המחמד שלנו ולבדוק שהכל מתנהל כשורה, לבחון האם יש רטיבות במחסה, האם הסחף לא גרר שברי זכוכיות ודברים חדים לתוך המחסה ועוד.

4. חיסונים משושה וכלבת – בדיוק כמו אצל בני האדם, החורף מביא איתו תחלואה קשה יותר אצל חיות המחמד, יש לתת חיסונים כמו משושה וכלבת לכלבים וחיסונים אחרים לחיות המחמד האחרות ע”פ מידת הצורך, חיסונים וטיפולים קדם רפואיים מונעים מחלה קשה בחורף והם עושים את חיית המחמד שלנו חזקה יותר.

5. יש לטפל בקרציות ופרעושים ותולעים שנמצאים גם בחורף אצל חיות המחמד שלנו, לבדוק היטב לפני הגעת הסערה כי בתוך הסערה לא נוכל לעשות זאת מספר ימים, טפילים מחלישים מאוד את חיית המחמד שלנו.

צילום: פיקסביי

6. שתייה מרובה – יש נטייה לשכוח לשתות מים בחורף, כמו שזה קורה לנו בני האדם זה עלול לקרות גם לחיות המחמד. יש להקפיד על שתייה אצל חיות המחמד, לוודא כאמור שקערות המים מלאות במים נקיים.

מידע כללי תכתבה ראשית