מפקד חדש לחטיבת שומרון

מפקד חדש לחטיבת שומרון

אלוף-משנה שמעון סיסו נכנס לתפקיד מפקד חטיבת שומרון במקומו של אלוף-משנה רועי צוויג-לביא אשר שירת בתפקיד בשנתיים האחרונות. אלוף-משנה רועי צוויג-לביא יתחיל בקרוב את תפקידו כקצין אגף המבצעים של פיקוד המרכז.

טקס חילופי המפקדים נערך בחטיבה המרחבית שומרון, בראשות מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, ובהשתתפות מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף אבי בלוט, מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

מדברי מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף אבי בלוט: “אנצל את הבמה שניתנה לי כדי לומר לאזרחי מדינת ישראל ולקהל שהתקבץ כאן היום, מיהם לוחמי ומפקדי צה״ל שבחרו בחיי שליחות, ויותר מכך מיהם המח״טים שלנו ביהודה ושומרון.

אין זה סוד שאנו במצב ביטחוני מאתגר כבר תקופה ארוכה, ומן המפורסמות הוא שעיקר הבעיה מתרכזת בצפון השומרון. המפקדים שלנו מסכנים את חייהם לילה לילה למען אזרחי המדינה – כדי להגן עליהם וכדי לסכל טרור. רועי, שמסיים היום את תפקידו נפצע מאש אויב כשפיקד על משימת אבטחת המבקרים בקבר יוסף, הראשון להתייצב והאחרון להתפנות, על אף פציעתו. כך גם היה לפני שבוע וחצי, עת הסתער בר פלח ז״ל בראש לוחמיו ועימו בקו החזית מח״ט מנשה, אריק מויאל.

קרדיט: דובר צה”ל

התחקיר הוא נשמת אפה של כל יחידה צבאית ובתוכה אוגדת איו״ש, תמיד נהיה נוקבים ביחס לתפקודנו המקצועי והערכי – אך אל נשכח את הרוח, את המפקדים לפנים, את הדוגמא האישית ואת חיי השליחות, כל אלו באו ובאים לידי ביטוי לילה לילה ביהודה ושומרון במשימת ההגנה ובסיכול הטרור. רועי, את התפקיד בחטיבת שומרון ביצעת בהצטיינות וביסודיות, את הכלל ש׳אין ערי מקלט׳ מימשת ועל אף האתגרים העצומים איפשרת לאזרחים לקיים אורח חיים תקין. סיסו היקר, היום אנו מפקידים בידך את אחת החטיבות המורכבות ביותר ובתקופה המורכבת שידע העשור האחרון. התרשמתי עמוקות מאופייך, מענוונותך ומהיסודיות שבה מימשת את תהליך הלמידה לקראת קבלת התפקיד, אין לי ספק כי תעשה פה דברים גדולים ברתימה, בהשראה ובפיקוד על המשימה”.

בטקס. קרדיט: דובר צה”ל

מדברי מפקד חטיבת שומרון היוצא, אלוף-משנה רועי צוויג-לביא: ״היום המשמרת המשותפת שאותה חלקתי עם שותפים רבים מצה״ל ומארגונים נוספים מסתיימת. וכך באה לסופה עוד חוליה בשרשרת המגנים של עם ישראל, ומתחילה אחת חדשה. זכיתי לפקד על קצינים ונגדים רבים במפקדת החטיבה. תודה על כך שסייעתם להגשים לי את החלומות, אני חושב שמה שהפך את התקופה לפורייה היה זה שלא אני חלמתי לבד ואתם הגשמתם אלא שחלמנו והגשמנו ביחד. בתקופתנו השתנתה המציאות המבצעית בצפון השומרון. חוליות של מחבלים, צצו כפטריות לאחר הגשם, אני רוצה להגיד מעל במה זו, לכל ארגוני המחבלים כי לכל מקום אליו הם יגיעו או אליו הם יברחו, הם יפגשו את אגרוף הפלדה של צבא ההגנה לישראל. שמעון מחליפי, בתהליך החפיפה למדתי להכיר מפקד רציני וחושב, אני סמוך ובטוח בהצלחתך״.

מדברי מפקד חטיבת שומרון הנכנס, אלוף-משנה שמעון סיסו: ״היום אני מקבל ביראת קודש את הפיקוד על חטיבת שומרון. אני שמח שניטלה בחלקי זכות גדולה לפקד על לוחמים ומפקדים בעלי תחושת שליחות ומסירות, ולקחת חלק גדול בהגנה על מדינת ישראל ותושביה. משפט החטיבה הינו ‘ביטחון וניצחון בשומרון’, והוא מדייק את גודל המשימה העומדת לפנינו- להגן על התושבים ולייצר להם תחושת ביטחון ובו בזמן לנצח את הטרור המכוון נגד מדינת ישראל. צוויג, אני מנצל הזדמנות זו להודות לך על פיקוד והובלת החטיבה במהלך השנתיים האחרונות. אישיותך ניכרת היטב במעשים וברוח החטיבה ועל כך תודה רבה מעומק ליבי, בשמי ובשם מפקדיי החטיבה כולה״.

ביטחוני חדשות שומרון כתבה ראשית