לחיות ביישוב, עם היתרונות של העיר – הדור הצעיר מחפש פתרונות מגורים מחוץ להתיישבות

לחיות ביישוב, עם היתרונות של העיר – הדור הצעיר מחפש פתרונות מגורים מחוץ להתיישבות

במסגרת אירוע ‘שישי סרוג’ שהתקיים בשכונת נווה שמיר הסמוכה לבית שמש סיירו עשרות זוגות דתיים-לאומיים, בהם רבים מבני הדור השני והשלישי להתישבות בבנימין ובגוש עציון ופגשו שם את ראש עיריית בית שמש הסרוגה עליזה בלוך ומספר יזמים שאף החתימו כמה מהם על חוזי רכישה.

בסיור שהתקיים ביום שישי באתרי הבנייה בשכונת נווה שמיר, השתתפו עשרות זוגות צעירים דתיים וחילונים, מבית שמש ומרחבי הארץ. בין הזוגות הרבים, ניתן היה להבחין ברבים המגיעים מהישובים שבחבל בנימין, גוש עציון ואפילו מישובים מרוחקים מעט יותר, שבחרו לבחון את אופצית המגורים קרוב מספיק להורים – אבל יותר קרוב לעיר ולמרכז הארץ.

הנוכחים בסיור קיבלו סקירה מקיפה מראש העיר עליזה בלוך וממנכ”ל העירייה על ההתפתחויות הקשורות לבניה בשכונה. סגנית רה”ע רינה הולנדר סיפרה לנוכחים על ההתעניינות מצד משפחות מהציונות הדתית בשכונה ועל יוזמות של זוגות צעירים ומשפחות לרכישה מאורגנת.

“ברור שאנחנו רוצים להישאר קרוב להורים ולחברים שלנו בגוש עציון, הם עוזרים לנו עם הילדים וזה יתרון גדול, אבל אני עובדת במודיעין ובעלי בירושלים, ואנחנו מחפשים מקום שאפשר יהיה להנות מכל העולמות, גם מהקרבה למשפחה, וגם מהקרבה לעיר גדולה עם כל המשתמע מכן, וגם גישה מהירה למקומות העבודה שלנו. מהבחינה הזו, נוה שמיר נראית כאופציה ממש טובה” סיפרה נטע (26), נשואה ואם ל-2 תושבת אפרת.

לצד בכירי העירייה נכחו במקום נציגים מצד היזמים והקבלנים הבונים בשכונה. בין היתר, נוכחו במקום מנכ”ל חברת ‘נמדר’ הבונה בשכונה וכן מנהל השיווק של חברת ‘עץ השקד’, הבונה אף היא בשכונה. השניים סיפרו לנוכחים על קצב מכירות המשביע רצון ועל גל רכישות של דירות שבוצעו לאחרונה בידי משפחות חילוניות ודתיות.

זוגות רבים מיו”ש. צילום: יח”צ

רה”ע סיפרה לנוכחים על המאמצים שנעשו עד כה לקדם את פיתוח השכונה ועל הצעדים הבאים המתוכננים לטובת מיזם הדיור המיועד לציבור הכללי והדתי לאומי, המשלב איכות חיים, טבע ונופים, חינוך וחיי קהילה. בין היתר, קרית החינוך שנבנית בשכונה, כמו גם מועדון הקאנטרי הגדול ההולך ונבנה בימים אלו ואשר ישרת את תושבי השכונה.

“לצד איכות החיים, הנופים היפים וחיי הקהילה שמחכים לכם פה בנווה שמיר, המגורים שלכם בשכונה, בעתיד, עשויה להיות סימן להצלחה של חיים משותפים בהרמוניה בעיר בית שמש”, אמרה רה”ע למשתתפים.

במהלך הסיור התקיימו פגישות מכירה בין זוגות מתעניינים לקבלנים, במטרה לחתום על חוזי רכישת דירה.

על רקע הצלחת הסיורים, בתקופה הקרובה יתקיימו סיורים נוספים של רוכשים ומתעניינים נוספים בנוה שמיר, בהשתתפות בכירי העירייה ויזמים הבונים בשכונה.

נדל''ן תכתבה ראשית