הראשון בגוש עציון- בתים ראשונים באלון שבות חוברו לאינטרנט על בסיס סיב אופטי

הראשון בגוש עציון- בתים ראשונים באלון שבות חוברו לאינטרנט על בסיס סיב אופטי

במעמד שר התקשורת יועז הנדל, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן וראשי מיזם נט-פייבר נחנך הסיב האופטי הראשון באלון שבות שבגוש עציון.

הסיב באלון שבות הוא הראשון להתחיל לפעול בהתיישבות סביב ירושלים, משמעות הדבר היא שתושבי היישוב שיבחרו להתחבר אל הסיב ייהנו ממהירויות גלישה מהגבוהות בארץ של עד 1 ג’יגה, דבר שישפיע לא רק על מהירות האינטרנט אלא גם על איכות הגלישה והיכולת לגלוש ממספר רב של מכשירים בעת ובעונה אחת.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר כי: “חיבור הסיב האופטי הוא צעד מבורך וחשוב לקידום ההתיישבות, הוא מביא שירות בסיסי ליהודה ושומרון ותשתיות ראויות לגוש עציון. אנו שמחים שאלון שבות נבחר להיות היישוב הראשון בו יפעל הסיב האופטי, כפי שמגיע לכל אזרח בישראל. בשבועות הקרובים יתקדם הפרויקט וימשיך בישובים: נוה דניאל, אלעזר, הר גילה, נוקדים, כפר אלדד, תקוע ובהמשך גם יגיע לכלל ישובי הגוש.
כל הכבוד להנהגות הישובים שלקחו אחריות, הצטרפו וקידמו יחד את פריסת הסיבים בישובם. אנו מודים לחברות השותפות “אינטרנט רימון”, אנשי מיזם “נט פייבר”, “טלראן” ו”אקס-פייבר”, תודה למשרד התקשורת ולעומד בראשו, השר יועז הנדל, על השותפות במאמץ, ותודה גדולה להנהגות היישובים שנרתמו לטובת קידום הנושא”.

בשבועות הקרובים ימשיכו אנשי מיזם נט-פייבר תחתיו פועלות החברות ‘אינטרנט רימון’, טלראן ואקס-פייבר להשלים את מלאכת פריסת הסיבים בעוד כשבעה ישובים ברחבי גוש עציון וזאת על מנת לספק לכלל תושבי המועצה אינטרנט מהיר ואיכותי על בסיס הסיב האופטי במהירות של עד 1 גיגה וכן התקנת ציוד קצה מתקדם לכל תושביו שיתחבר.

יריב פאר מראשי מיזם נט-פייבר: “לגוש עציון ערך היסטורי גם מתקופות תנכיות והיא חלק מרכזי מתקומת עם ישראל בארץ, אבותינו הקימו עבורנו כאן תשתיות כדי שנוכל להקים בתים ומשפחות ברחבי גוש עציון. אני, בשם כל עובדי רימון, טלראן ואקס-פייבר שעמלו להביא את הקידמה אל אלון שבות, גאים להיות חלק משרשרת הדורות בהקמת תשתיות חדישות בגוש עציון, דבר שיוביל לעוד צמיחה של תושבי המקום בחינוך ובכלכלה.

עוד הוסיף פאר: “בשם כלל השותפים למיזם, רימון, טלראן ואקס-פייבר אני רוצה להודות לשר התקשורת יועז הנדל ולראש המועצה שלמה נאמן על עבודתם הבלתי מתפשרת לטובת חיבור ההתיישבות לאינטרנט מהיר”

חדשות גוש עציון והר חברון תכתבה ראשית