הפיילוט הישראלי של “רכבת על גלגלים” – יתקיים בשומרון

הפיילוט הישראלי של “רכבת על גלגלים” – יתקיים בשומרון

קו רכבת “תל אביב – צומת תפוח” – תוך כחודשיים, על הכביש ♦ שרת התחבורה מירי רגב הודיעה בערב הנהגות ישובים לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כי כלי התחבורה החדשני “רכבת על גלגלים” יבצע פיילוט ראשון בישראל  – בשומרון, ויחבר בין צומת תפוח לתל אביב. ♦ דגן: “מהלך מהפכני והיסטורי”

בשורה היסטורית להתיישבות. שרת התחבורה מירי רגב הודיעה אמש לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, בכנס הנהגות ישובי השומרון, כי הפיילוט של כלי התחבורה החדש שהגיע רק לפני חודשיים מאירופה לישראל: “רכבת על גלגלים” יבצע את הפיילוט הראשון שלו בשומרון. זאת לאחר שראש המועצה האזורית שומרון פנה אליה במהלך הטקס ואמר לה: “בראייתי התחבורה הוא הדבר החשוב ביותר לשומרון, אני מבקש לעזור לנו להביא את הרכבת המתוכננת מתפוח לתל אביב לביצוע”. רגב הודיעה כי בתוך כחודשיים יהיה ניתן להנות מכלי התחבורה החדש המדמה רכבת, ויוביל נוסעים מתל אביב לתפוח ולמעשה יחבר בין השומרון לתל אביב.

“הרכבת על גלגלים” דומה לרכבת הקלה, אך היא נוסעת על גלגלים, בנתיבי תחבורה ציבורית. ויש לה עדיפות אוטומטית קבועה ברמזורים. מדובר בכלי תחבורה חשמלי שזקוק רק להטענה. הוא דורש בסך הכל צבע על הכביש והוא עתיד לספק חווית נסיעה טובה יותר מאוטובוס.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודה לשרה מירי רגב ואמר: “זהו מהלך מהפכני והיסטורי, השומרון יהיה הראשון לנסות את כלי התחבורה החדש שלמעשה יחבר את השומרון למרכז הארץ ויקל על הנוסעים. זהו מהלך שצפוי להגדיל אף יותר את האטרקטיביות של ישובי השומרון למגורים ויביאו אותנו ליעד: מליון תושבים בשומרון” דגן הודה לשרה מירי רגב וציין את המהפכות הרבות שהיא עשתה עבור ההתיישבות, הן בתחום התחבורה והן בתחום התרבות “מירי היא ידידה אמיתית של ההתיישבות” דגן העניק לה את אות “יקירת השומרון” בפני מאות מהנהגות הישובים שהגיעו לאירוע.

שרת התחבורה מירי רגב: “המהפכה של תשתיות ותקציבים לחבל ארץ זה מהווים המשך של פעילותי כשרת התרבות בהקמתי את קרן הקולנוע שומרון לראשונה וכן עשרות מתקני ספורט ותרבות כאן ביהודה ושומרון זאת כחלק ממדיניות ממשלת ישראל ובראש ראש הממשלה בנימין נתניהו לחיזוק ההתיישבות והחלת הריבונות דה פקטו בכל חלקי המולדת. אני מודה לחברי ראש המועצה האזורית יוסי דגן על עשייתו למען השומרון וההתיישבות. מצאתי אדם עם אנרגיות בלתי נדלות לעשייה. ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ננעל על משימה ומטרה ורץ עליה עד הסוף בלי לוותר”.

תחבורה ותשתיות תכתבה ראשית