היתושים באים

היתושים באים

זה לא סוד שעונת הייתושים מגיעה אלינו עם בואו של האביב כשהטמפרטורות מתחילות להתחמם ומזג האוויר הופך להיות חם יותר מיום ליום. הקיץ הישראלי ידוע כקיץ חם, לח ודביק. עם תחית האביב, רובינו מתחילים להתגרד ולסבול מעקיצות ייתוש מרגיזות.

מרביתינו חושבים שמי שעוקץ אותנו הוא בכלל הייתוש שגורם לנו לגירודים מעצבנים אבל מדובר בטעות נפוצה.  אנחנו בוודאי נפתיע אתכם ונספר לכם שמי שעוקצת אתכם היא בכלל היתושה (נקבה)   היתוש הינו חרק מעופף שניזון בעיקר מצוף של פרחים בדיוק כמו הדבורים ואילו היתושה ניזונה בין היתר מהדם שלנו.

הדברה נגד יתושים, היתושה היא זו שעוקצת אותנו מאחר והיא צמאה לדם שלנו . בדם שלנו מצויים חלבונים שדרושים לייתושה לצורך ייצור הביצים שלה.  הייתושה גם ניזונה מפירות, אך כשהיא רוצה לייצר ביצים היא מחפשת ייצורים חיים על מנת לשאוב את הדם שלהם. בזמן העקיצה, הייתושה גורמת לנו לחור קטן בעור ומחדירה לגוף שלנו את הרוק שלה . בתוך הרוק של הייתושה מצויים חומרי קרישה מעכבים שמטרתם לעכב את תגובת המערכת החיסונית שלנו. ולכן, למערכת החיסון שלנו לוקח כמה שניות להגיב ובעצם כך אנחנו לא מרגישים את העקיצה בדיוק באותה שניה שהיא עוקצת. לכן, קשה לנו לתפוס את הייתושה בשעת מעשה .

היתושה יכולה לשאוב עד שישה מ”ג של דם בכל ארוחה. זו אומנם נשמעת כמות קטנה, אך מדובר בכמות שכמעט זהה למשקל גופה של הייתושה.  לאחר העקיצה, הייתושה זקוקה למנוחה של יומיים שלושה , בכדי לייצר את הביצים שלה ואז מחפשת מאגר מים בכדי להטיל את הביצים שלה.

זה לא סוד, שבמקומות שבהם ישנם מאגרי מים עומדים, אז כמות הייתושים או ליתר דיוק הייתושות גבוהה יותר. לכן, יש להימנע ככל שניתן להשאיר מאגרי מים עומדים וגם הקטנים היותר בסביבת מגוריכם.

לאחר שהייתושה נחה את מנוחתה הדרושה לה והטילה את ביציה, הייתושה ממשיכה לחפש מישהו אחר כדי לעקוץ אותו במחזור חייה הקצר הנמשך כחודש. בחישוב קצר, ניתן להבין שהיתושה יכולה לעקוץ כעשר פעמים בחייה.  הייתושה נחשבת לחיית אנינת טעם ועוקצת רק את מי שהיא רוצה. ישנם כמה פרמטרים שמושכים את היתושה לאנשים מסויימים יותר מאשר לאנשים אחרים כגון: ריח הגוף, כמות הזיעה, חום הגוף, כמות פחמן הדו חמצני שאנו פולטים וסוג הדם שלנו.

מחזור חייה של היתושה  הוא מחזור חיים קצר יחסית שנמשך כחודש אשר במהלכו הייתושה עוקצת, מייצרת ביצים , מטילה אותן וכך חוזר חלילה, אלא אם תשתמשו בקוטל יתושים מוסקיטו חזק, שיימנע מהייתושה לעקוץ אתכם.

קוטל יתושים חשמלי או בשמו הנוסף קטלן יתושים הוא מוצר חשמלי מהפכני המפיץ אור אולטרא סגול ותפקידו לקטול את הייתושים או לייתר דיוק היתושות. שימו לב שבניגוד לתרסיסים, רשתות וצמידים שרק דוחים את הייתושים וגורמים לייתושים לא להתקרב אלינו לזמן מוגבל, קוטל יתושים חזק מצליח לקטול את הייתושים ולא מאפשר להם להתקרב אלינו. השנאי הוא הלב הפועם של קוטל היתושים ויש לו תפקיד עיקרי בפעולה של קוטל היתושים שכן הוא זה שאחראי על קטילת הייתוש. לכן , חשוב מאוד לבחור קוטל יתושים חזק עם שנאי עוצמי . קוטל יתושים מוסקיטו איטלקי מצליח לקטול סוגים רבים של חרקים מעופפים אודות לשנאי האיטלקי החזק שלו. השנאי האיטלרי מצליח לקטול סוגים רבים של חרקים מעופפים כגון: פרפרים, זבובים, חומייני, ברחשים ואפילו דבורים.

קוטל יתושים מוסקיטו בטיחותי לשימוש, אינו מפיץ חומרים רעילים, אינו מזיק לסביבה, חסכוני בחשמל וקל מאוד לניקוי ותחזוקה.

אם כן, בזכות קוטל יתושים מוסקיטו עוצמתי תוכלו לעבור את עונת הייתושים בבטחה וללא עקיצות וגירודים מיותרים.

המאמר בחסות חדשות הרצליה BN

 

 

צרכנות