הזוכים באליפות ישראל ברכיבת אופנועי שטח שנערכה בשומרון – זוג אחים מעץ אפרים

הזוכים באליפות ישראל ברכיבת אופנועי שטח שנערכה בשומרון – זוג אחים מעץ אפרים

לראשונה התקיימה בסוף השבוע האחרון אליפות ישראל ברכיבת אופנועי שטח ביו”ש, כשבסופו של התחרות התברר שהניצחון כפול – הזוכים הם האחים גיל ואור זרקו מהיישוב עץ אפרים. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: “השומרון נמצא במרכז המדינה, גם היסטורית וגם גיאוגרפית ועכשיו גם תרבותית”

בסוף השבוע (שישי) הוזנקה בשומרון אליפות ישראל באנדורו – ענף ספורט מוטורי, דו גלגלי המתמקד בסיבולת הרוכב ואופנועי השטח. בתחרות, שהתקיימה בפארק תעשיות שח”ק סמוך לישוב שקד בצפון השומרון, השתתפו כ-140 רוכבים שהגיעו להתחרות במסלול השטח הייחודי שבמקום לצד נופיה של השומרון. התחרות הינה בשותפות של מועצה אזורית שומרון, אגף התיירות במועצה והתאחדות הספורט המוטורי בישראל imsf.

כאמור, במקום הראשון באליפות זכו האחים גיל ואור זרקו תושבי הישוב עץ אפרים.

“אנחנו מאוד מאוד מתרגשים שאתם כאן איתנו” אמר ראש המועצה אזורית שומרון, יוסי דגן שנכח בתחרות “השקענו כאן המון מכל הלב ואני מקווה שאנחנו פותחים כאן היום מסורת לעוד הרבה שנים יחד. כל שנה נעשה כאן בעז”ה את האליפות. השומרון נמצא במרכז המדינה, גם היסטורי וגם גיאוגרפי, אבל אנחנו מאוד רוצים להיות מרכז גם תרבותי וגם תיירותי וכיף לנו מאוד שאתם כאן, מכל המגוון ומכל הסוגים. השומרון הוא של כולם ופתוח לכולם. תבואו לכאן תמיד באהבה גדולה”.

ניב צורי, מנכ”ל התאחדות הספורט המוטורי, אמר בתחרות “אנחנו נמצאים באזור השומרון, נוף מדהים, נפלנו על מזג אוויר מושלם. אני רוצה להגיד תודה למועצה, לשטובי מהתיירות ולראש המועצה על התמיכה האדירה בקידום האירוע הזה שיצרו פסטיבל מוטורי מדהים. אני מקווה שנמשיך להגיע לכאן כל שנה”.
יו”ר התאחדות הספורט המוטורי, ירון גור, הוסיף “פשוט אירע מדהים. אנחנו נהיה פה כל שנה. מקום חדש עבורנו ויגוון את כל עולם המוטורי”.

צילום: שמואל אדלמן

אליפות ישראל ברכיבת אופנועי שטח, בשומרון. צילום: אליחי מנחם

הרוכבים הרבים נהנו אף הם מהחרות, הנופים והארגון.
טדי הרוש, מנהל מועדון הרוכבים ‘זולו’, הודה למארגנים על האירוע ואמר “אנחנו באמת רוצים להגיד תודה על האירוע הפנומנלי פה. גם על קבלת הפנים, השילוט בדרך, האווירה, הפרסום שלפני. זה לא טריוויאלי בעניינו, ואנחנו מעריכים את זה ומאוד מאוד נהנים מהחיבוק הזה שאתם נותנים לנו”. מיכה וייס, שהשתתף אף הוא באליפות הוסיף “זה יבורך. הלוואי ויהיו עוד תחרויות פה באזור”.

מנהל מחלקת התיירות במועצה אזורית שומרון יונתן (שטובי) בלומנטל, ברך אף הוא את מתחרי האליפות “אנחנו שמחים לארח אתכם. בשמי ובשם המועצה ותיירות שומרון, ובסוף התקווה שלנו היא שבעוד שבוע שבועיים נראה אתכם פה מתאמנים ומסתובבים בסביבה פה אצלינו בשומרון. כמו שראש המועצה אמר, מבחינתנו זו רק ההתחלה”.

חדשות שומרון תיירות ונופש