בצל הטרור: אלפים השתתפו בפסטיבל הבציר ה-3 ביקב גוש עציון

בצל הטרור: אלפים השתתפו בפסטיבל הבציר ה-3 ביקב גוש עציון

לקראת הישורת האחרונה של חופשת הקיץ ולקראת שנת הלימודים החדשה הבאה עלינו לטובה, אלפי מטיילים מרחבי הארץ ובכל הגילאים הגיעו בסוף השבוע (חמישי-שישי), ל-800 דונם של כרמים בפסטיבל הבציר ה-3 הסמוך לצומת גוש עציון.

הפסטיבל התקיים על ידי המועצה האזורית גוש עציון, עמותת התיירות גוש עציון ויקב גוש עציון. המשתתפים הרבים נהנו ממזג אוויר נפלא, בציר ידני, דריכת ענבים בגת עתיקה, הצגות, סדנאות, שוק איכרים, הפעלות לכל המשפחה ובעיקר הנאה מרוח המורשת היהודית של חבל הארץ. ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: “אנו מברכים את המוני בית ישראל שהצביעו שוב ברגלים ובאו לטייל ולחגוג עמנו את הימים האחרונים של החופש הגדול”

אירוע שהפך למסורת: גוש עציון כהרגלה בקודש לבשה חג עם סוף הקיץ. חבל הארץ אשר ממוקם בהרי יהודה, ידוע בזיקתו ארוכת השנים לחקלאות יין מסורתית. על כל צעד ושעל בגוש עציון נמצאים עדויות ארכיאולוגיות לחקלאות זו- גתות, שומרות וכרמים המעידים על תעשיית יין מפוארת שהתקיימה במקום לפני מאות שנים. כיום ישנם למעלה מ-800 דונם של כרמים והביקוש רק גדל.

פסטיבל הבציר זה המשך ישיר של קיץ מוצלח בגוש עציון כם רבבות מבקרים שפקדו את האתרים ןנהנו מאטרקציות מיוחדות,סדנאות, מעיינות, אתרי קמפינג ועוד.

צילום: יקב גוש עציון

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן בירך את המבקרים הרבים במהלך הפסטיבל ואמר: “אנו מברכים את המוני בית ישראל שהצביעו שוב ברגלים ובאו לטייל ולחגוג עמנו את הימים האחרונים של החופש הגדול בפסטיבל עשיר וערכי שמעלה על נס את המורשת הענפה של היין המשובח של בגוש עציון. אנו מזמינים את כל עם ישראל להגיע, לבקר ולהתחבר למורשת ולהיסטוריה של גוש עציון בימי הקיץ הנותרים ובמשך השנה כולה. זו הדרך הבטוחה להנחיל את הריבונות באזורינו.”

מנכ”ל עמותת התיירות משה ברוס אמר: “ציטוט-פסטיבל הבציר היווה הזדמנות נוספת למבקרים הרבים להגיע לגוש עציון להיחשף ולטייל בחבל ארץ מרהיב ביופיו. אני מזמין את כולכם לחוויה בלתי נשכחת בגוש עציון”

חדשות גוש עציון והר חברון תיירות ונופש תכתבה ראשית