אליפות העולם באקרובטיקה: ירדן ויונתן מהיישוב סלעית הם אלופי העולם

אליפות העולם באקרובטיקה: ירדן ויונתן מהיישוב סלעית הם אלופי העולם

באליפות העולם באקרובטיקה שנערכה בימים אלו בז’נבה שוויץ, הוכתרו אלופת העולם וסגן אלוף העולם מהישוב סלעית שבשומרון. ראש מועצת שומרון יוסי דגן העניק לאלופים תעודת הוקרה ומלגות. “הבאתם גאווה לשומרון ולמדינת ישראל”

אלופי העולם באקרובטיקה: ירדן רון בת ה 14 מהישוב סלעית שקטפה את המקום הראשון באליפות העולם בשוייץ לגילאים 12 עד 18 ויונתן פרידמן בן ה 18 שקטף את המקום השני באליפות העולם לגילאי 13 עד 19, הגיעו היום ללשכתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וקיבלו ממנו תעודת הוקרה על הישגיהם.

המועצה מלווה מזה שנים את שני הספורטאים ואף העניקה להם מלגות לפני יציאה לתחרויות “הבאתם הרבה גאווה למדינת ישראל ולשומרון” אמר להם יוסי דגן ראש המועצה “אנחנו כמועצה מבקשים לחזק את ידיכם, הספורט ובוודאי הספורט התחרותי הוא תחום שהופך יותר ויותר מרכזי וחשוב. הבאתם תוצאה שלא תאמן, שני אלופים מישוב אחד בשומרון, אלופת העולם וסגן אלוף העולם. כל תושבי השומרון גאים בהישג האדיר שלכם. אנו נמשיך לשים את השומרון במרכז המפה של מדינת ישראל בכל התחומים – גם בבניה, גם בחינוך גם בהתנדבות ובהחלט גם בספורט”.

דגן הודיע לשניים בנוכחות מנהל מחלקת הספורט במועצה מאיר ברכיה, כי המועצה תעניק להם מלגה על הישגיהם לקראת התחרות הבאה שלהם באיטליה.

השניים הגיעו למעמד עם בני משפחותיהם, הודו לראש המועצה וסיפרו לו על אופי התחרויות, ועל החלום שלהם שהענף יהפוך לאולימפי.

שני הספורטאים המחוננים הם שכנים, ירדן הכירה את פעילותו של פרידמן כילדה, התאהבה בתחום והחליטה גם היא להיות ספורטאית כמוהו. באליפות העולם האחרונה היא הגשימה את חלומה וקטפה כאמור את המקום הראשון.

יונתן פרידמן הוא ספורטאי בעל שם, שבשנת 2016 זכה במקום הראשון באליפות אירופה ושנה קודם לכן בתחרות בבלגיה.

ספורט תכתבה ראשית