אלון מורה נאבקת בתוכנית המאה

אלון מורה נאבקת בתוכנית המאה

ביישוב אלון מורה התקיים אמש  מפגש תושבים לדיון, ניתוח והתכוננות לפעילות נגד תוכנית המאה. בערב השתתפו מאות מתושבי הישוב. 

למותר לציין כי אלון מורה הוא אחד מסמליה הבולטים ביותר של ההתיישבות בשומרון, היישוב הזה נשא על שכמו את הובלת ופריצת הדרך להתיישבות בהרי השומרון, והתמודד בגבורה לאורך עשרות שנים עם האתגרים המורכבים של בניית ארץ ישראל. ביישוב ישנה ישיבה גבוהה מצליחה ומשגשגת, נבנו בו שכונות נוספות וממנו יצאו גם מאחזים לגבעות שסביבו.

על פי פרטי “תכנית המאה” של הנשיא טראמפ, שטרם התפרסמה במלואה, אלון מורה הוא יישוב שאמור להישאר כ”מובלעת”. כבישי הגישה אליו מכיוון תל אביב, אריאל, ירושלים וגב ההר אמורים להימסר למדינה פלסטנית. הגישה היחידה ליישוב אמורה לפנות לכיוון מזרח – לבקעת הירדן, וכל תנועה לירושלים או תל אביב עלולה להיות מסע של שעות רבות, עובדה העלולה לחרוץ את גורלו של היישוב וכל היישובים הנמצאים במעמד דומה.

בערב נשאו דברים בני קצובר, ממקימי ומובילי ההתיישבות בשומרון, סגן ראש המועצה דוידי בן ציון, ח”כ בצלאל סמוטריץ ובועז העצני מרכז ההסברה לאחמ”ים במועצה.

בערב שהתנהל גם במפגש פיזי וגם מוקלט, נישאו דברים על פרטי התוכנית, דברי חיזוק ורוח, ורעיונות איך להתנגד לה. בועז העצני ניתח את התכנית ואת הסכנות הקשות הטמונות בה. הוא הגדיר את התכנית כ”מלכודת המאה” והזהיר כי מטרתה “לנקות” את כל הרי יהודה ושומרון מיהודים, גם אם לא נאמר כך במפורש.

בני קצובר הדגיש כי לדעתו יש ‘לדבר ברור’ – ואין שום שיח שמוותר על ארץ ישראל. “אלון מורה הוא חוד החנית, וכך ימשיך להוביל את ההתנגדות לתכנית ההונאה”, לדבריו של קצובר.

ח”כ בצלאל סמוטריץ’ אמר באירוע: “מהחוזק של האנשים באלון מורה יוצאת הקריאה להתנגד בכל הכח לתכנית שפוגעת בארץ ישראל. גם אם מדובר על מדינה פלסטינית רק ב 70% מהשטח, זה 100% מדינה פלסטינית!”

המסר העיקרי והברור שעלה מדברי כל הדוברים הוא שעל חבלי מולדת לא מוותרים בשום פנים ואופן, ולא תתקבל שום הסכמה של הקמת מדינה פלסטנית בשום שטח של ארץ ישראל. התוכנית שהוצגה כהשגת ריבונות היא ההפך המוחלט מריבונות. היא בעצם הסכמה על ויתור חבלי מולדת,  ויצירת מובלעות בלתי אפשריות לקיום של ישובים.

במהלך הערב הועלו רעיונות שונים לפעולה, חולק שאלון לצוותי עבודה והוחל בהכנות למאבק בתכנית ובסכנותיה.

ביטחוני חדשות שומרון תכתבה ראשית