אישור תחום שיפוט ליישוב חדש למפוני עמונה

אישור תחום שיפוט ליישוב חדש למפוני עמונה

תחום שיפוט ליישוב חדש למפוני עמונה מביא איתו אומנם בשורה טובה, אך הישועה עוד רחוקה מלהגיע. המפונים עדין חיים בתת תנאים ולא יודעים כיצד להמשיך. 

בעקבות אישור תחום השיפוט ליישוב החדש למפוני עמונה אומר יו”ר מטה המאבק אביחי בוארון: “אנחנו מברכים ושמחים על ההחלטה לתחום שיפוט לישוב החדש אבל לצערינו מוקדם לשמוח. ההחלטה הזו היא עוד שלב בהליך תכנוני בירוקרטי ארוך ומייגע שיכול לקחת שנים רבות.

אנחנו שבים ואומרים: רק צו אלוף להקמת אתר מגורים זמני יכול להוציא אותנו מהמצוקה שאליה נקלענו. שנת הלימודים הבאה תחל עוד כמה חודשים ואנו וילדינו לא יודעים מה צפוי לנו בשנה הבאה. נכון לעכשיו אנחנו תקועים באכסניית נוער כבר ארבעה חודשים, בתנאים קשים ובעתיד לוט בערפל. 

מחאה של פעילי בני עקיבא למען עמונה. צילום: דוברות בני עקיבא

אנחנו פונים לראש הממשלה וקוראים לו לכבד את עצמו ואותנו, ולאפשר לנו להקים את הישוב החדש כפי שסיכמנו איתו. על פי ההסכם העבודות להקמת הישוב היו אמורות להתחיל עד סוף מרץ. 

נכון להיום חודשיים אחרי ואין זכר לתחילת עבודות. אנו מצפים שראש הממשלה יורה מיידית ליועמש לממשלה להוציא צו אלוף שיאפשר תחילה מיידית של העבודות. רק אז נדע שראש הממשלה לא מפר את ההסכם איתנו ושהישוב החדש אכן ייבנה מיידית.

אם לא ייעשה כן לא תישאר לנו ברירה אלא לקיים חד צדדית את ההסכם ולעלות לקרקע בעצמנו”

 תמר ניזרי ממפונות עמונה אצל יוסי בן עטר ב’גלי ישראל’: “אנחנו כבר חודשים ארוכים במצב שאין לנו סלון, אין מטבח, אין מקומות לינה ראויים ואין ארוחות משפחה משותפות, עד מתי נוכל להמשיך כך?”                        

חדשות בנימין תכתבה ראשית