תחנת רכבת חדשה תוקם בשומרון

תחנת רכבת חדשה תוקם בשומרון

שר התחבורה, ישראל כץ הנחה את מנכ”ל חברת נתיבי ישראל ניסים פרץ לקדם הקמת תחנת רכבת בשומרון שתאפשר להגיע לתל אביב בתוך 30 דקות בלבד ו-5 דקות נסיעה מכל אחד מהישובים הקרובים אליה. 

בכנס הנהגות ישובי השומרון שהתקיים בסוף השבוע הודיע השר כץ כי הוא פועל להקמת תחנת רכבת בשומרון.תחנת השומרון תבנה על תוואי המסילה המזרחית המתוכננת בין לוד לחדרה, באזור שבין טירה לטייבה. המסילה המזרחית שתקום במקביל למסילת החוף, עתידה להוות את החוליה המרכזית במערך המסילתי של ישראל והיא תיצור עדיפות לתחבורה הציבורית.

כץ ודגן.רכבת חדשה בשומרון.צילום דוברות מועצת שומרון
כץ ודגן.רכבת חדשה בשומרון.צילום דוברות מועצת שומרון

הנסיעה לתחנת השומרון תתאפשר באמצעות מסילת ברזל המתוכננת לאורך כביש 531 מאזור כפר סבא למרכז תל אביב והיא תשתלב עם רשת הרכבות הארצית שמשרד התחבורה פורס בימים אלה בכל רחבי המדינה, לדברי השר כץ מתחנת השומרון יתאפשר להגיע לכל מקום בארץ, כולל לאזור מירון.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ציין כי הקמת תחנת רכבת השומרון היא צעד חשוב שנועד להקל על 100 אלף תושבי השומרון הסובלים מזה שנים מבעיות תחבורה, ומהאילוץ להיעזר בטרמפים בשל המחסור בתחבורה סדירה.
“אני שמח כי השר כץ הבין את הבעיה ופועל בכל המרץ לשיפור תשתיות התחבורה בכל הארץ וגם בשומרון. שיפור התחבורה בשומרון עשוי להפוך אותו לפתרון הדיור הטוב ביותר עבור אלה המבקשים להתגורר בסמוך למרכז הארץ” הוסיף דגן. שר התחבורה הנחה את אנשי משרדו לקדם תכנון דרכי גישה וחנייה מתחנת השומרון לכל הישובים שבסביבה ושילוב התחנה במסגרת מערך התחבורה הציבורית של השומרון.

“אנו מחברים את כל מדינת ישראל ברשת רכבות ארצית מהצפון ועד הדרום ואני שמח שהשומרון הוא חלק מהחיבור הזה. מדובר בחיזוק מעשי וסמלי של חבל ארץ זה וחיבור ההתיישבות לשאר חלקי הארץ” אמר השר כץ.

חדשות שומרון