שר התיירות יריב לוין במפגש עם מנהלי התיירות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן ומועצת יש”ע: “השקענו 40 מליון ש”ח בפיתוח תיירות באזור, וכעת יש הזדמנות למהלכים גדולים יותר”

שר התיירות יריב לוין במפגש עם מנהלי התיירות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן ומועצת יש”ע: “השקענו 40 מליון ש”ח בפיתוח תיירות באזור, וכעת יש הזדמנות למהלכים גדולים יותר”

היום נפגש שר התיירות יריב לוין עם מנהלי התיירות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן ועם נציגי מועצת יש”ע יו”ר מועצת יש”ע חננאל דורני ומ”מ מנכ”ל מועצת יש”ע יגאל דילמוני. במפגש השתתפו מוריה פרויינד מהר חברון, משה ברוס מגוש עציון, משה רונסקי ומאיה ווינר מבנימין, אורית הרשטיג כהן ממגילות.

מטרת המפגש הייתה לסכם את השנה החולפת בתיירות והפרויקטים שנעשו, ולבחון את המשך הפיתוח התיירותי באזור לשנים הבאות.
מנהלי התיירות הודו לשר ולמשרד על השותפות והסיוע הרב והציגו לו רעיונות חדשניים לתיירות במרחב וההצעות לקידומם.

שר התיירות יריב לוין: “התיירות ביהודה ושומרון נמצאת בתנופה אדירה. עם כניסתי לתפקיד יזמתי מהלך היסטורי כאשר בפעם הראשונה ניתנים מענקים ליזמים המקימים בתי מלון ביהודה ושומרון, בשיעור השווה למענק הניתן באזורי עדיפות תיירותיים.

לצד זה, תוקצבו בשלוש השנים האחרונות פרויקטים תיירותיים רבים ומשני מציאות בכל יהודה ושומרון בתקציב כולל של למעלה מ-40 מליון ₪, דוגמת מרכזי המבקרים בשילה הקדומה ובשומרון, פיתוח ושדרוג המכלול התיירותי בסוסיא, פיתוח סביבת האלון הבודד בגוש עציון ופרויקטים רבים נוספים.

צילום: מועצת יש”ע

יש לנו כעת חלון הזדמנויות לבצע מהלכים גדולים בענף התיירות וזו שעת רצון שבהחלט צריך לנצל אותה. אנחנו נמשיך לקבע ולתקצב את הפעילות שלנו ביהודה ושומרון ולקבוע עובדות בשטח”.

יו”ר מועצת יש”ע חננאל דורני: “ב-15 השנים האחרונות יש צמיחה אדירה בתיירות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. זהו חלק הנורמליות שאנחנו מביאים לאזור, שמגיעים לכאן ורואים את האתרים היפהפיים שלנו כאן במרחב. התמיכה שהמשרד נותן לתיירות ביהודה ושומרון היא רבה ומבורכת ואנחנו מודים לכם מאוד”. דורני הודה לשר גם על פעילותו החשובה בממשלה ואמר, “בכל מקום שתהיה אנחנו יודעים שיש להתיישבות ידיד אמת ואנחנו שמחים על כך מאוד”.

מ”מ מנכ”ל מועצת יש”ע יגאל דילמוני: “אנחנו שמחים שהתיירות בחבל ארץ התנ”ך צומחת כמו בשאר חלקי הארץ. יש צורך גדול להשקיע בתכנון לטווח הארוך בפיתוח אתרים בעידוד יזמים ובשיווק. אנחנו מודים לך על חום הלב והאהבה שלך לארץ ישראל, על קידום התיירות יחד עם עמידה נחושה למען ההתיישבות ולמען מדינת ישראל”.

חדשות אריאל חדשות בנימין חדשות גוש עציון והר חברון חדשות שומרון תיירות ונופש תכתבה ראשית