בהשקעה של 420 מיליון שקלים פרוטיאה תקים בית דיור מוגן לציבור הדתי לאומי באלקנה

בהשקעה של 420 מיליון שקלים פרוטיאה תקים בית דיור מוגן לציבור הדתי לאומי באלקנה

פרוטיאה מקימה בימים אלה ביישוב אלקנה את בית הדיור המוגן הראשון בישראל אשר מיועד כולו לציבור הדתי לאומי – בהשקעה של 420 מיליון ש”ח. הבית החדש של פרוטיאה יוקם ביישוב אלקנה והוא יותאם כולו לציבור הדתי לאומי – החל ממפרט הדירות אשר יכללו כיורים כפולים ומרפסת סוכה – וכלה בשטחים הציבוריים ובדירות שיוכלו לארח את בני משפחותיהם של הדיירים בשבתות ובחגים.

הבית החדש יכלול 250 יחידות דיור, אגף תומך ומחלקת אשפוז וייבנה תוך התאמה מרבית לאורח החיים של האוכלוסייה הדתית-לאומית. התאמה זו באה לידי ביטוי בכל שלבי התכנון, כך למשל, 250 יחידות הדיור  בפרויקט כוללות כיורים כפולים, כיור נטילת ידיים ומרפסות סוכה. מערכת החשמל בדירות המגורים ובשטחים הציבוריים תופעל באמצעות שעוני שבת. מעבר לכך, גם השטחים הציבוריים מותאמים לציבור הדתי-לאומי, כאשר כל המעליות המשמשות את דיירי הבית הופכות עם כניסת השבת למעליות שבת.

גם אופי ההתנהלות הציבורית בשבת ובחג מותאם לצביון הבית – כאשר עם כניסת השבת דיירי הבית מוזמנים לתפילות שבת וחג משותפות ולארוחות שבת חגיגיות אליהן ניתן יהיה להזמין את בני המשפחה. את האירועים החברתיים הנהוגים בערבי שבת וחג בבתי דיור מוגן חילוניים, יחליפו זמירות שבת סביב השולחן, בילוי עם המשפחה וערבי שיח עם הדיירות והדיירים. בשל הצביון הדתי והרצון להמשיך ולארח את בני המשפחה בשבתות וחגים, תבנה פרוטיאה בבית החדש מספר דירות אירוח, אשר יהיו מיועדות לבני משפחה שיגיעו לבקר ויוכלו להישאר ללון שם למשך השבת או החג.

הבית החדש של פרוטיאה נולד על רקע ביקושים יוצאי דופן מצד הציבור הדתי לאומי, שכבר שנים ארוכות אינו יכול לעבור לדיור מוגן בשל הצורך המתבקש לשנות את אורח החיים המסורתי אליו התרגל כל חייו ,ולאווירה הקהילתית בא הוא מורגל הבעלים של פרוטיאה, יהושע שפונדר : “מרגע שהודענו על בניית הבית, אנו מוצפים פניות של גמלאים דתיים מכל רחבי הארץ. זיהינו ביקושים יוצאי דופן בקרב הציבור הדתי לאומי לדיור מוגן איכותי, ואני שמח וגאה על כך שאנו הראשונים שמוציאים לפועל  את החזון הזה. הבית המוגן באלקנה יציע לדיירים מגורים בדירות פרטיות ומרווחות בשילוב של מלונאות ברמת גבוהה וחיי קהילה וחברה ענפים, כאשר הדיירים יכולים לבחור את הדירה המתאימה לצרכיהם מתוך מגוון דירות בגדלים של כ-60 ועד 100 מטר רבוע”.

פרוטיאה באלקנה יצטרף לבתי הדיור המוגן של קבוצת שפונדר ובהם “פרוטיאה בכפר” במושב בני דרור, “פרוטיאה בהר” במושב שורש, ו-“פרוטיאה בים” שנמצא גם הוא בשלבי הקמה מתקדמים וממוקם על קו החוף בראשון לציון.

נדל''ן תכתבה ראשית