נעים להכיר: אשת המדבר אילת בן ארי מהישוב עופרה. נעים להכיר

נעים להכיר: אשת המדבר אילת בן ארי מהישוב עופרה. נעים להכיר

תכירו את אילת בן ארי, בת 43 מהישוב עופרה, מורה לתאטרון ופלייבק שבמקרה לפני שנה חיפשה לעשות טיול בנות מעניין ונתקלה במסע “אשת המדבר”, מסע מדברי של נשים למען נשים עגונות ומסורבות גט, שמוביל ארגון ‘יד לאישה’ מבית רשת אור תורה סטון, בשיתוף עם חברת מרתון ישראל. כך מצאה את עצמה בשנה שעברה נרשמת עם חברה למסע ושם פגשה עוד מלא נשים מהישוב עופרה.

השנה הן כבר החליטו לצאת יחד למסע בשנית, שכבר הפך למסורת וקרוב ל-10 נשים מהיישוב עופרה ישתתפו במסע החשוב: “אני רואה בזה מסע חשוב ומיוחד והיה לנו כיף גדול בכל ה”ביחד” הזה במדבר, ממש הרגיש מסע נשי וקסום. אני זוכרת שהיה שם משהו מאוד נעים ברמת האנרגיה שיצרה חיבור . לאחר המסע ובעקבות החיבור  לעשות סדנאות פלייבק ללקוחות של יד לאשה”. סדנת תאטרון פלייבק זה בעצם סדנת אילתור, אימפרוביזציה שבמסגרתה המשתתפים ממציאים תפקידים ואלתורים ביחד זה הופך להצגה שם ממש על סיפורים מהחיים.

כיום ביישוב שלה דאגו איית וחברותיה שכולן תכרנה את פעילות העמותה “יד לאישה” והיא דואגת באופן אישי לגייס תרומות ועוד נשים שיצטרפו.

אילת בן ארי. יחצ

“אשת המדבר” מסע הליכה אתגרי במדבר הופך למסורת זו השנה השנייה (7-8/3/19). מסע מדברי מיוחד של נשים למען נשים עגונות ומסורבות גט של ארגון “יד לאישה” מבית אור תורה סטון, יחד עם חברת מרתון ישראל יוצא לדרך זו השנה השנייה, בימים חמישי-שישי, 7-8.3.2019. המסע העוצמתי יכלול הליכה אתגרית לאורך מסלול של 24 ק”מ בערבה, שלאורכו תחנות ריענון, מופע ערב של דפנה ארמוני, מעגלי שיח עם נשים מסורבות גט ועגונות, מסיבת ריקודים, לינת שטח בחוות האנטילופות, ארוחות בוקר וערב משותפות ועוד. כל ההכנסות מהמסע יוקדשו לשחרור נשים עגונות ומסורבות גט, והוא מתקיים לקראת יום העגונה שיצוין כמדיי שנה בתענית אסתר (20.3.19). במסע ישתתפו מאות נשים מכל רחבי הארץ והעולם.

ארגון ‘יד לאישה’ מבית רשת אור תורה סטון, הוקם לפני כ-20 שנה, במטרה לאפשר לכל אישה עגונה או מסורבת גט להתגרש בכבוד ולהשתחרר מכבלי נישואין בהם אין לה חפץ. הארגון מעניק לנשים ייצוג משפטי בבתי הדין הרבניים תוך מציאת פתרונות הלכתיים, שירותים של חוקרים פרטיים וליווי רגשי ע”י עובדות סוציאליות ומאמנות אישיות, זאת עד להשגת הגט המיוחל ושחרורן מכבלי עגינותן, וגם לאחר מכן. במהלך שנות פעילותו, סייעו הטוענות הרבניות ועורכות הדין של הארגון לכ-1000 נשים לזכות בחירותן, וכיום הן ממשיכות ופועלות ללא לאות בייצוגן של עוד מאות נשים הממתינות לגט המיוחל.

פנינה עומר, מנכ”לית ארגון יד לאישה מבית רשת אור תורה סטון אומרת: “יש לחברה המון כוח ליצור את השינוי התודעתי ולהפעיל לחץ על סרבן הגט לשחרר את אשתו. כיום עגינות היא תופעה חברתית, וכחברה אסור לנו לעמוד מנגד”.

עופר פדן מנכ”ל מרתון ישראל מוסיף: “מהרגע הראשון בו נפגשנו עם עמותת יד לאישה, שם פרסו בפנינו את הנתונים הבעייתיים של נשים מסורבות גט ועגונות ועד כמה מדובר בתופעה לאומית שלא מדברים עליה מספיק, החלטנו מיד להצטרף למיזם החשוב הזה ובנינו קונספט ספורטיבי סביב אירוע מיוחד וחוויתי לנשים, המשלב ספורט, העצמת נשית והגברת המודעות לתופעת הנשים העגונות שלציבור אין מספיק מידע על הנושא”.

חדשות בנימין כתבה ראשית תיירות ונופש