מתפרעים מהכפר עוריף תקפו חיילים ליד יצהר – אחד התוקפים נורה ונפצע

מתפרעים מהכפר עוריף תקפו חיילים ליד יצהר – אחד התוקפים נורה ונפצע

ערבים מהכפר עוריף שהתקרבו לעבר שכונה ביצהר תקפו באלימות כח צבאי שהגיע למקום ויידו לעברם סלעים. קצין ירה לעבר אחד המתפרעים ופצע אותו. ביישוב מגבים את החיילים “ההתפרעויות בלתי פוסקות, החיילים שומרים על בטחוננו”

במהלך התפרעות של ערבים מהכפר עוריף ליד יצהר, ירה קצין לעבר צעיר ערבי מהכפר, לאחר שזה תקף באופן פיזי את אחד החיילים וסיכן את חייו. האירוע החל במסגרת הפרות סדר שמקיימים ערבים מהכפר עוריף בחודשים האחרונים, במהלכן הם צועדים במעלה ההר לעבר אחת מגבעות יצהר. גם הבוקר (חמישי) צעדו כ-15 ערבים מהכפר לעבר היישוב. מתיישבים שהיו במקום ירדו לעברם על מנת להרחיקם, ובמקום התפתח עימות הדדי.

למקום הגיעו כוחות הבטחון. משמר הגבול הרחיק את המתיישבים לעבר היישוב, ואילו כח צבאי של גדס”ר צנחנים פעל מול הערבים. בשלב הראשון ניסה הכח להדבר עם הפורעים על מנת שיחזרו לכפר, אך במהלך האירוע, עשרות ערבים תקפו את הכח הצבאי ויידו לעברם סלעים מטווח אפס. אחד הפורעים סיכן את חייו של קצין ששהה במקום, והקצין ירה לעברו ופצע אותו.

ביישוב יצהר מגבים את פעילות הכוחות, ודורשים ממערכת הבטחון למנוע מראש את התהלוכות הגורמות לסכנת חיים. “החיילים שומרים על בטחוננו באופן יומיומי, ובאירוע הזה היו תחת סכנת חיים ממשית. אנו מחזקים את ידי הקצין שפעל בהתאם”, אומר אוריה כהן, יו”ר מזכירות היישוב. “עם זאת אירוע רודף אירוע, תהלוכה רודפת תהלוכה, והדבר מסכן את חיי התושבים והחיילים. הציפיה שלנו היא שמערכת הביטחון תפעל מול הכפר באופן מרתיע שימנע מראש את ההתפרעויות הללו לפני התרחשותן. הצעד הראשוני הוא להוציא צו שטח צבאי סגור על פאתי הכפר והמרחב בו מתפרעים ערביי הכפר על בסיס כמעט יומיומי”.

חדשות שומרון תכתבה ראשית