“מתפללת שלא יהיו אירועים נוספים”

“מתפללת שלא יהיו אירועים נוספים”

צופיה בורובסקי, שבעלה אביתר נרצח בפיגוע בצומת תפוח לפני 7 שנים, מתנדבת במערך הרפואה של המועצה האזורית שומרון, היא בין הראשונים שהגיעו אמש לטפל בפצועים בזירת הפיגוע. “אז הייתי בצד הנפגע, היום בצד המסייע”. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: “ניצחון האור על החושך”.

לפני 7 שנים קרה לצופיה טנא (בורובסקי) הנורא מכל. בעלה אביתר בורובסקי (נאפו) נרצח בפיגוע דקירה בצומת תפוח. צופיה הצטרפה מאז לשורת מתנדבי מערך הרפואה של המועצה האזורית שומרון. והיא מסייעת לאלה הזקוקים לכך מדי לילה לצד חבריה שאז היו אלה שטיפלו בבעלה. גם אתמול היא פעלה לצידם אלא שהפעם מצאה עצמה מטפלת בפצועים מפיגוע דקירה בדיוק במקום בו נרצח למוות בעלה אביתר בורובסקי הי”ד. צופיה נדהמה כאשר גילתה את שעת הפיגוע. 8:12 בדיוק השעה בה נרצח בעלה אביתר.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון חיזק את צופיה ואמר: “צופיה היא דוגמא לנחישות וגבורה. והיא מחזקת את כולנו. המעשה שעשתה צופיה להצטרף לשורות מערך הרפואה של המועצה האזורית שומרון לאחר הפיגוע הנורא בו נרצח אביתר הוא נצחון החיים על המוות. נצחון האור על החושך”.

מתנדבי הרפואה שהיו ראשונים במקום מספרים על האירוע. צילום: ולרי מיימון

צופיה מספרת על התחושות שלה לאחר האירוע: “לא הייתי אמורה להיות שם אתמול, אבל כנראה שלא אני מחליטה איפה ומתי להיות בדיוק כמו לפני 7 וחצי שנים. אז הגעתי לצומת תפוח ועמדתי בפקק, ראיתי שיש בצומת התרחשות, בשלב הזה עדיין לא הבנתי שאני יכולה לעזור. רק אחרי שעברתי את הצומת הבנתי מה ראיתי, מחבל שוכב, עם פגיעת בטן.

“הסתובבתי והגעתי לסייע, הצטרפתי לצוות האמבולנס אלעד ורבקי, העלנו את הפצועים החייל והשוטר לאמבולנס וטיפלנו בפציעות בגפיים. האמבולנס התחיל פינוי כשבשלב הזה הגיע אט”ן של מד”א והצוות טיפול נמרץ הצבאי שטיפלו במחבל.
רק אחרי שכולם פונו הבנתי מה ראיתי ומה עברתי.”

צופיה בורובסקי
צופיה בורובסקי. צילום: פרטי

צופיה לא יכלה להישאר אדישה לסיטואציה החריגה: “גם אז היה מחבל אחד, גם אז היתה סכין, גם אז זה היה בצומת תפוח. כמו אז גם היום אלעד ואביאל היו בשטח ראשונים, כמו אז גם היום נרי שקבע מוות על אביתר הגיע למקום וטיפל.

“אז אביתר נרצח, היום ניצלו חיים. אז הייתי בצד הנפגע, היום אני בצד המטפל והמסייע. מתפללת שלא יהיו אירועים נוספים, אבל אם כבר אז שיסתיימו כמו היום ולא כמו אז.” סיכמה צופיה בהתרגשות ניכרת.

נציין כי מערך הרפואה של המועצה האזורית שומרון מונה מאות מתנדבים מכל רחבי השומרון שנענים לילה לילה לקריאות מכל רחבי השומרון. המערך מחזיק 13 אמבולנסים וציוד רפואי ופועל בשיתוף פעולה עם מד”א. רק נאחל להם שיהיו מושבתים מפעילות מלבד סיוע ליולדות.

חברה וקהילה חדשות שומרון תכתבה ראשית