מסעות נתניהו:טס למוסקבה והגיע ליש”ע

מסעות נתניהו:טס למוסקבה והגיע ליש”ע

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ביקרו בביתן מוצרי יש”ע ביריד ההסברה של ישראל במוסקבה. ראש הממשלה טעם מהיין המיוצר ביקבי הבוטיק ביהודה ושומרון ומהתמר מג’הול שגדל בבקעת הירדן.

לרגל ציון 25 שנה לחידוש יחסי ישראל רוסיה עורכים משרד החוץ ושגרירות ישראל ברוסיה אירועי ענק במוסקבה. במסגרת האירועים הוקם יריד הסברה גדול של מדינת ישראל באולם המנאז’ בקרמלין ובו מציגים את מיצג ההסברה הגדול של ישראל – מיצג 9 הדלתות. בביתן שהוקם בשיתוף עם המשרד לעניינים אסטרטגיים של גלעד ארדן מציג תוצרת חקלאית ומוצרים מיהודה שומרון ובקעת הירדן וחושף אותם בפני מקבלי ההחלטות והתקשורת הרוסית.

ביבי ושרה נתניהו במוסקבה צילום באדיבות מועצת ישע
ביבי ושרה נתניהו במוסקבה צילום באדיבות מועצת ישע

לראשונה הגיעה למוסקבה משלחת של מועצת יש”ע בשיתוף המשרד לעיניינים אסטרטגים ומאבק בחרם של השר גלעד ארדן, בהשתתפות ראש מעצה אזורית בקעת הירדן ויו”ר הוועדה למאבק בחרם של מועצת יש”ע דוד אלחייני, ראש מועצה אזורית מגילות ולשעבר יו”ר מפעלי אהבה ים המלח אריה כהן, מנכ”ל מועצת יש”ע שילה אדלר וסמנכ”ל ההסברה יגאל דילמוני. המשלחת הקימה יחד עם חנה הכהן מנהלת הפרוייקטים במשרדו של השר גלעד ארדן ביתן ענק עם מאות מוצרים מהאזור, ובהם תמרים מזן המג’הול מבקעת הירדן, שמק זית ממשק אחיה ומבקעת הירדן, מוצרי מפעל אהבה ים המלח, דבש מבקעת הירדן, מפות תבליט והסברה של מדינת ישראל, מבחר יינות מיקבי הבוטיק ביהודה ושומרון ועוד.

באירוע הפתיחה חולקו אלפי תמרי מג’הול לטעימות, תבליטים של ארץ ישראל ודוגמיות של מוצרי הקוסמטיקה ממפעל אהבה בים המלח.

היום הגיעו ראש הממשלה ורעייתו יחד עם משלחת של משרד החוץ לבקר בביתן. ראש הממשלה טעם מהיין המיוצר ביקבי הבוטיק ביהודה ושומרון ומהתמר מג’הול שגדל בבקעת הירדן, הוצגו מוצרי ים המלח של מפעל אהבה בים המלח, הספר “יש”ע זה פאן” שתורגם לרוסית עם כל אתרי התיירות שנמצאים ביש”ע, מפת תבליט של ישראל ברוסית, שמן זית ממשק אחיה בגב ההר ועוד מוצרים.

השר גלעד ארדן: ״אני מברך את חבריי ממועצת יש״ע שנמצאים כעת במוסקבה במיצג הדלתות Open a door to Israel שמוביל המשרד לנושאים אסטרטגיים, ומשווקים את המוצרים המצוינים והאיכותיים שמיוצרים ביהודה ושומרון. דווקא בימים אלה, בזמן שמדינת ישראל מתמודדת במערכה מול תנועת החרם, חשיפה גדולה של מוצרים מישראל לשווקים וקהלים חדשים, מחזקת את המדינה ופוגעת בכוונות של פעילי החרם לפגוע בכלכלת ישראל. רק בשנה האחרונה ההשקעות הזרות בישראל גדלו בעשרות אחוזים בזמן שארגוני החרם ניסו לגרום למגמה הפוכה של משיכת השקעות מישראל. אנו נמשיך לפעול בשקט ובחוכמה כנגד אותם ארגונים שמנסים לפגוע במדינת ישראל.״

חדשות שומרון תכתבה ראשית