מהומה בוועדת הכספים: המשפחות השכולות התפרצו לוועדה ודרשו – “תמנעו פיגועים כמו שלנו!”

מהומה בוועדת הכספים: המשפחות השכולות התפרצו לוועדה ודרשו – “תמנעו פיגועים כמו שלנו!”

אוהל המחאה מגביר הילוך. מהומה זה עתה בוועדת הכספים המשפחות השכולות התפרצו לוועדת הכספים ודרשו: תמנעו פיגועים כמו שלנו. ח”כ מיקי זוהר ח”כ סמוטריץ הודיעו בוועדת הכספים: לא יהיו אישורים להעברת כספים לקואליציה. עד שיאושר מקור תקציבי לכבישים עוקפים ומרכיבי בטחון ביוש”.

הדס מזרחי אלמנתו של נצ”מ ברוך מזרחי שיושבת במאהל המחאה מזה שבועיים ואתמול החלה לשבות רעב התפרצה לדיון בדמעות ואמרה: “נשארתי לבד עם חמישה יתומים זה פיגוע שאתם יכולתם למנוע! אל תעצמו עיניים בפני הדבר הזה. עד היום שמעתי הבטחות מראש הממשלה מחברי כנסת בשבעה בלוויות שאני הולכת אליהם כשאני מלווה את חברי, ונמאס לנו לשמוע הבטחות. אם הייתה קליטה אם הייתה תאורה על הכביש אולי ברוך היה ניצל”.

צילום: אייל קציר

אדווה ביטון אמה של אדל ביטון הי”ד: “נמאס לנו להיות סוג ב’ בהכל. שום דבר לא מגיע לנו בדין. כבישים תשתיות הגנה לישובים. למה צריך להתחנן לדברים אלמנטריים?”

אוהל המחאה של המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביוש בהם: ראש מועצת שומרון יוסי דגן ראש מועצת בית אריה אבי נעים, ראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר הוקם כמחאה על כך שלמרות שהתקבלה החלטה בדרג מדיני לתקצוב כבישים עוקפים ואמצעי בטחון בישובים ובכבישים ההבטחות לא גובו בשורה תקציבית.

ראש מועצת בית אריה אבי נעים: “8 שנים ראש הממשלה מבטיח לי באופן אישי להשלים את כביש עוקף לובאן רנתיס, כביש שהושקעו בו רבע מיליארד ש”ח וחסרים 2 ק”מ להשלמתו.
שבענו הבטחות, אנו רוצים ודאות ועבודות מיידיות על הכביש ועל מרכיבי הביטחון”

ח”כ בצלאל סמוטריץ’: “מדובר על חיי אדם ולא משחק. כל עוד התקציבים תקועים לחצי מיליון התושבים ביהודה ושומרון, שום תקציב לא יכול לעבור.”

חכ מיקי זוהר חכ סמוטריץ הודיעו בוועדת הכספים: לא יהיו אישורים להעברת כספים לקואליציה. עד שיאושר מקור תקציבי לכבישים עוקפים ומרכיבי בטחון ביוש”.

דגן: בידיים האלה החזקתי את ילדי הנקין שהוריהם נרצחו בכביש שעליו עדיין אין תאורה ואין קליטה סלולארית. אנחנו לא רוצים לפנות שוב גופות כמו שפינינו של בני משפחת פוגל באיתמר ששם כבר שנים מאז הרצח עד היום אין מרכיבי בטחון”.

חדשות שומרון תכתבה ראשית