מאות בהלווייתה של הלל אריאל:”לא ניתן לטרור לנצח”

מאות בהלווייתה של הלל אריאל:”לא ניתן לטרור לנצח”

אל בית העלמין בחברון הגיעו מאות אנשים ללוות את הנערה הלל אריאל שנרצחה בפיגוע דקירה בביתה בקרית ארבע.השר בנט:״מי שיפריד בין רוצחים גיהדיסטים בקרית ארבע ופריז, בצל אביב ובבריסל – יביא על עצמו את הפיגוע הבא״.

הלל אריאל בת ה-13 שנרצחה הבוקר ע”י מחבל בן 17 בביתה בקרית ארבע הובאה למנוחות בהלוויה קורעת לב בבית העלמין העתיק בחברון כשמאות מלווים אותה בדרכה האחרונה.כזכור הבוקר נרצחה הלל אריאל בת ה-13 במיטתה כאשר מחבל פלסטיני בן 17 חדר את גדר הישוב פרץ לביתה ורצח אותה בדקירות סכין רבות.כוחות כוננות של הישוב בקרית ארבע הצליחו לפרוץ לבית אך אריאל נפטרה מפצעיה ואחד מחברי הכוננות נפצע גם הוא.

הלוויתה של אריאל ז''ל בחברון.צילום כתב מקומונט שומרון ובנימין
הלוויתה של אריאל ז”ל בחברון.צילום כתב מקומונט שומרון ובנימין

אל ההלוויה הגיעו מאות אנשים ואמה, רינה אריאל מיררה בבכי והספידה את בתה:”איך אפשר להספיד פרח, נשמה טהורה? ילדה עם עוצמה. החטא היחיד שלך שהיית כמעט מושלמת. לפני 13 שנים וחצי, אחרי הרבה ניסיונות, זכיתי ללדת אותך. מאז היה אור בחיי. זכיתי הללי, 13 שנים וחצי אבא נתת לי פיקדון, ואני מחזירה לך את הפיקדון באהבה”.

האם פנתה לאם של המחבל ואמרה:”ערבים מוסלמים חינכתם לשנוא אבל כדאי לכם לעשות בדק בית כי האיסלאם לא ינצח פה”.

השר אורי אריאל בן דודו של האב עמיחי אריאל פנה לבני המשפחה ואמר:משפחת אריאל, היום אנו נשבעים לבנות עוד יותר את ארץ ישראל. תמיד צריך לבנות את ארץ ישראל, לטעת, לשבת איתה, והיום אני מתחייב שעוד נבנה יחידות דיור בקרית ארבע”.

השר בנט אמר:”הלל, לא היית צריכה להיות פה היום. היית צריכה להיות עם החברות, מכינה ריקוד או בהתנדבות או בכיף בחדר שלך, נהנית מהחופש הגדול. במקום זה החברות כאן איתך, ואבא ואמא, ועם שלם שמחבק אותך – ובוכה. כל העם – מתישבים ועירוניים, דתיים חילונים וחרדים, כולנו מאוחדים, כולנו כואבים”.

”הלל, הגענו לחבק אותך מאוחר מדי. רגע אחד היית שם לבדך, בטוחה ושלווה, במיטה שלך.יש מי שהתמונה הזאת, השלווה הזאת, היופי הזה – מוציא ממנו תאוות רצח שאנחנו פשוט לא מצליחים להבין.החינוך שקיבלנו לא יודע להבין רצח כזה. החינוך של האויבים שלנו – מהלל אותו.יותר ממאה שנה אנחנו נאבקים על המקום שלנו בארץ הזאת. באנו לכאן עם טוריות ומעדרים – ופגשנו רובים וסכינים. באנו מלאי תקווה – ופגשנו שנאה ויאוש.הלל, את חוליה בשרשרת דורות של גבורה יהודית מול שנאת יהודים”.

הלל אריאל ז''ל ובני משפחתה
הלל אריאל ז”ל ובני משפחתה

”אויבינו חושבים שהם יכולים לקטוע את שרשרת הדורות בת 3800 שנה של עם היהודי בעיר אבותיו.הם טועים. אנחנו כאן לנצח.מי שמוותר על קרית ארבע-חברון מוותר על ישראל. לכן, אנחנו כאן. לתמיד.אסור לנו לטעות. המלחמה הזאת תימשך. היא תימשך עד שאויבינו יתייאשו מלסלק אותנו. היא תימשך עד שנציב בפניהם את הברירה: לבחור בחיים, או לא לחיות.וכל עוד המערכה נמשכת, מדינת ישראל חייבת להישאר עירנית ודרוכה, כדי שילדינו יוכלו לחיות בשקט. אנחנו ניאחז באדמתנו, נחיה ונבנה בה: בשרונה בתל אביב ובחברון, בירושלים וביפו, באיתמר ובבאר שבע”.

בנט התייחס גם לפיגועי הטרור בעולם ואמר:”העולם נמצא בצומת דרכים.הטרור שהיה נחלת ישראל הופך להיות טרור עולמי. פיגוע רודף פיגוע, אבל שנאת ישראל עמוקה ומושרשת מעבר לים – כמו לא קרה דבר.נהר של טרור איסלמי רצחני זורם מאיסטנבול, דרך בריסל, אורלנדו ופריז.והעולם – עוצם עיניים וממשיך להאשים את ישראל.מי שיפריד בין רוצחים טרוריסטים בקרית ארבע ופריז, בתל אביב ובבריסל – יביא על עצמו את הפיגוע הבא.רינה ועמיחי, שירה וכנה עם ישראל מחבק אתכם. רואה את האהבה שלכם להלל, והלב נקרע”.

אבי רואה יו”ר מועצת יש”ע אמר היום: “הפיגוע הנורא היום, הוא הפיגוע השני שמתרחש בקרית ארבע תוך פחות משבוע. ממשלת ישראל חייבת לקבל החלטה על פעילות לטיהור הטרור וקיני המחבלים במרחב חברון אשר ממשיך לשלח מפגעים רצחניים. יש לפעול נגדם בצורה נחושה ומיידית תוך טיפול בסביבה התומכת בטרור ובהסתה. המשך דיאלוג והתעלמות ממסיתים שקוראים לרצח פוגע בסיכוי להגיע לשקט ולשלום באזור. טיפול בטרור חייב לבוא יחד עם נחישות התיישבותית ברוח הציונות, ולכן אנו דורשים ממשרד הביטחון לאשר מיידית את השכונה החדשה בקריית ארבע שממתינה לאישור זמן רב”

 

 

חדשות אריאל תכתבה ראשית