הדרכת חתנים בעידן המודרני – רשות או חובה?

הדרכת חתנים בעידן המודרני – רשות או חובה?

התחתנתי לפני עשור. לקראת החתונה עברתי הדרכת כלות ובן זוגי עבר הדרכת חתנים. מדריך החתנים של בן זוגי העניק הכנה הלכתית לצד לימוד על זוגיות וחיי הנישואין. המדריך לא הסתפק בפגישה אחת בלבד, אלא קיים מספר מפגשים והנגיש את הנושאים באופן מובנה עד החתונה. הוא אף קיים מפגש משותף לשלושתנו.

ההדרכה הזו היתה דבר חדשני לאותה התקופה, במשך שנים האישה היא שעברה הדרכת כלות ואילו הגבר לא עבר שום הדרכה, ואם עבר, זאת היתה הדרכה הכללה לימוד הלכתי בלבד. היום המצב משתנה וטוב שכך.

הדרכת כלות והדרכת חתנים זו הכשרה שאי אפשר בלעדיה, הן בשיח ההלכתי והן בשיח הזוגי.

נכון, אי אפשר לדעת למה לצפות מחיי הנישואין עד שמגיעים לחיי הנישואין, אבל טוב שיש כלים.

לדוגמא, אחד הכלים שמדריך החתנים העניק לנו זה עיקרון ה”שיקוף”. לעיתים, בעת שיח או וויכוח, אנו עסוקים בלהציג את עמדתנו, כך שאיננו מצליחים להאזין לעמדה שמולנו.

העיקרון מנחה אותנו לחזור על דברי בן הזוג ברגעים בהם יש אי הבנה, בכדי להבין היכן הנקודה שלא הובנה וממנה צריך להתקדם.

כלים מהסוג הזה שיפרו את המערכת הזוגית שלנו והכינו אותנו לחיים.

חתן. צילום באדיבות: pixabay

 

בכדי לסייע להכנת כלות לחיי הנישואין, החלטתי ללכת וללמוד הדרכת כלות.

במשך זמן רב חיפשתי את המקום הנכון ללמוד בו.

מקום שיעניק לי בהירות הלכתית, רחבת היקף וידע לצד העשרה מקיפה בתחום הזוגיות.

מתוך רצונות אלו הגעתי לקורס הדרכת כלות של ‘מכון פעימות’, של הרה”ג הרב זכריה בן שלמה שליט”א, פוסק הלכה גדול, הידוע בגדלותו בתחום טהרת המשפחה, מחבר הספרים: “אורות הטהרה” ו-“הלכות צבא”.

הקורס הפגיש אותי עם ‘דרכי הוראה’ והעניק לי כלים רבים להדרכת כלות, תוך הדגשת החשיבות של ‘עשה לך רב’, כללים בענין שאלת רב, פתרונות הלכתיים לבעיות מצויות. בנוסף, במהלך הקורס זכיתי לשמוע מרצים בכירים בתחום הזוגיות, אשר העניקו לי כלים נוספים להדרכת כלות לחיי נישואין תקינים ובריאים.

מאוד שמחתי לשמוע, כי לאור ההצלחה של קורסי הדרכת הכלות, מרכז “פעימות” של הגרעין התורני במודיעין פותח גם קורס הדרכת חתנים, בהנחיית הרה”ג הרב זכריה בן שלמה שליט”א. הקורס כולל הכוונה לחיי נישואין עם מיטב המרצים, כדוגמת: הרב שמואל שפירא, הרב אליהו אקרמן, הרב רן כלילי ועוד.

בוגרי הקורס יוכלו ליהנות מהכשרה מקיפה, בהלכה ובזוגיות, ולסייע בהדרכת חתנים לחיי נישואין מיטביים.

לפרטים נוספים לחצו כאן – מרכז משפחה פעימות 0508858071

 

מכון פעימות קורס הדרכת חתנים
צרכנות