בעקבות המעורבות בפשרת אביתר: אבטחה הוצמדה ליוסי דגן

בעקבות המעורבות בפשרת אביתר: אבטחה הוצמדה ליוסי דגן

מועצה אזורית שומרון עידכנה הבוקר כי בעקבות איומים על חייו של ראש המועצה שהתקבלו בשל מעורבותו בפשרה לפינוי אביתר, תוצמד ליוסי דגן אבטחה משטרתית. יוסי דגן: “האיומים רק מחזקים אותי, אני מרגיש בטוח בכל ארץ ישראל”

המשטרה החליטה לאחר הערכת מצב להגדיר את יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון כמאויים בדרגת הסיכון הגבוהה ביותר, דרגה 6. לטענת גורמים בסביבתו של דגן, לא מדובר באיומים של גורמי ימין יהודים, אלא דווקא בשל איומים של גורמים פלסטינים המתכוונים לפגוע בו “בשל חידוש ההתיישבות באביתר”.

הערכת המסוכנות של המשטרה התחזקה לאחר ההסכם שמשמעותו השארת נוכחות צבאית באופן מיידי והמבנים וחזרה תוך מספר חודשים של משפחות ובהמשך התיישבות מלאה.

כאמור, לדגן הוצמדו החל מהבוקר ע”י המשטרה מאבטחים, כמו כן יאבטחו את ביתו 24 שעות ביממה, וכן יתקיימו סיורי משטרה ופעילות מודיעינית ובטחונית נוספת סביבו . בתוך כך, ממועצה אזורית שומרון הובהר כי בניגוד לפרסום באחד מכלי התקשורת, רמת האיום 6 נקבעה בשל חשש מגורמי פח”ע פלסטינים לפגוע בו ולא מסיבות אחרות. יחד עם זאת, נזכיר, כי בשבוע שעבר הותקף דגן בישיבת מזכירות הליכוד על ידי משתתפים אחדים שקראו לו “גיס חמישי” וטענו שהוא “משת”פ של בנט” ופוגע בליכוד ומאז התגברו הקולות, בקרב אנשי הליכוד, שתוקפים את דגן.

דגן מסר: “אני לא חושש – אני מסתובב בכל מקום בארץ ישראל, ואמשיך להסתובב ולבנות אותה בכל כוחי. אני לא שונה מכל אזרח אחר במדינה, מכל תושבת ותושב יקרים בשומרון, משימת חיי היא לבנות את השומרון, , זו לא פעם ראשונה שאני מאויים עי גורמי פחע, אני חזק, ועם ישראל חזק. בעה ננצח את כל הקמים עלינו,

אני סומך בצורה מלאה על המשטרה על השבכ על צהל, על כל מערכת הבטחון. אמשיך לנסוע ולעבוד בכל מקום ויחד נבנה את השומרון, במלוא העוז נבנה את אביתר לא נחשוש משום איום ועם ישראל ינצח.

האיומים של טרוריסטים של הרשות הפלסטינית משום שאנחנו בונים את היישוב אביתר רק מחזקים ומעצימים את השליחות שלי. בניית השומרון היא משימת חיי ואמשיך בה.

דגן הכחיש את השמועות שפורסמו בכלי תקשורת שונים כי מדובר בגורמי ימין קיצוני המבקשים לפגוע בו ואמר: “אני לא מרגיש מאויים בשום אופן עי אחי היהודים או פעילי ימין בכל צורה שהיא, אני מרגיש בטוח לחלוטין; ואוהב כל יהודי בין אם הוא מסכים איתי ובין אם לא אנו עומדים יחד מול הטרור הפחעי של הרשות הפלסטינית “.

חדשות שומרון תכתבה ראשית