בעיית בטיחות בדרכים ביו”ש: דגן נפגש עם בכירים פלסטינים

בעיית בטיחות בדרכים ביו”ש: דגן נפגש עם בכירים פלסטינים

בעקבות תאונות הדרכים הקשות בשומרון – שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין המתיישבים ביו”ש להנהגה הפלסטינית. בתוכנית: הקמת ארגון אזרחי משותף של פלסטינאים ומתנחלים למלחמה בתאונות הדרכים.

בעקבות תאונות הדרכים הקשות בשומרון – שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין המתיישבים ביו”ש להנהגה הפלסטינית. בתוכנית: הקמת ארגון אזרחי משותף של פלסטינאים ומתנחלים למלחמה בתאונות הדרכים. הדרישה המרכזית: הרחבת הכביש המרכזי ביהודה ושומרון כביש 60 לדו נתיבי.

האם יש כאן בשורה ראשונה של היונה עם עלה הזית?

צילום באדיבות דוברות מועצה אזורית שומרון

בעקבות תאונת הדרכים הקשה בה נהרגו כ 8 פלסטינאים בני אותה משפחה על כביש 60 לפני כשבועיים. תאונה לה קדמו תאונות דרכים קשות אחרות בהן נהרגו בכבישי השומרון הן ישראלים והן פלסטינאים. פנתה המועצה האזורית שומרון במהלך חסר תקדים לקידום שיתוף פעולה במישור ההסברתי, החקיקתי ובתחום הרחבת התשתיות הן לטובת הערבים והן לטובת היהודים באיזור.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן נפגש היום עם בכיר בהנהגה הפלסטינית. ודן עמו באפשרויות לשיתוף הפעולה. הבכיר אמר לדגן: “אין פה עניין פוליטי יש כאן יהודים וערבים שמתים על הכביש” עוד הוא הוסיף: ” אנחנו קוראים לרכבים אצלנו: ארונות המוות” הבכיר ציין כי הרחוב הפלסטיני צמא למענה בנושא הזה ובשל לאחר התאונות האחרונות לשיתוף פעולה אמיתי עם המתנחלים למיגור התופעה.

צילום באדיבות דוברות מועצה אזורית שומרון

דגן אמר לבכיר כי הוא מסכים איתו שזה נושא שהוא מעבר למחלוקות פוליטיות. לדבריו: “קידום המלחמה בתאונות הדרכים. קידום נושא ההסברה פנימה הן בקרב הציבור הערבי והן בקרב הציבור הישראלי צריך להיות אינטרס ראשוני של מדינת ישראל. מי שיוצא לכבישי יהודה ושומרון היום לוקח סיכון. התשתיות לא מספיק טובות. גורם המוות מס’ אחד היום באיזור שלנו הוא מוות בשל תאונות דרכים. אנחנו מצפים מהממשלה לשים את הנושא בראש סדר העדיפויות. ובוודאי את היוזמה להקמת ארגון אזרחי משותף לערבים ויהודים למיגור התופעה”.

היום ביוזמת המועצה האזורית יחל קמפיין שילוט והסברה בכבישי השומרון המיועד לערבים ויהודים תחת הכותרת “יהודים וערבים רוצים לחזור הביתה בשלום”. בשנים האחרונות נהרגו על כבישי השומרון עשרות ישראלים ופלסטינאים.

כמו כן סוכם על הקמת ארגון אזרחי ישראלי פלסטיני שיילחם בתאונות הדרכים. יקדם לובי בכנסת לקידום חקיקה בנושא לקידום אישור לשיפור התשתיות ולהסברה.

על פי הנתונים המדינה לא סופרת את ההרוגים הפלסטינאים ולכן כבישים מסוכנים לא הופכים למוקדי סיכון בשל מס ההרוגים הנמוך לכאורה. תושבי השומרון יחד עם הפלסטינאים בדרישה משותפת: דורשים שיספרו אותנו

חדשות שומרון תכתבה ראשית