איתי מזרחי לנתניהו: “אמא שלי צריכה להיות בבית ולא במאהל”

איתי מזרחי לנתניהו: “אמא שלי צריכה להיות בבית ולא במאהל”

איתי מזרחי (12.5),בנו של סגן ניצב ברוך מזרחי הי”ד, דיבר בהפגנת המחאה של המשפחות השכולות וראשי המועצות ביו”ש ואמר: “אדוני ראש הממשלה,את אבא שלי אי אפשר להחזיר-בבקשה תעשה את מה שצריך,כדי שאמא שלי תחזור הביתה. היא צריכה להיות בבית ולא במאהל מחאה מול הבית שלך. 

הדס מזרחי,אלמנתו של סגן ניצב ברוך מזרחי הי”ד, דיברה  בהפגנת המחאה של המשפחות השכולות וראשי המועצות ביו”ש ואמרה:
“לא יעלה על הדעת שבשנת 2017, כשעברנו אין ספור פיגועים בדרכים וביישובים אנחנו עדיין צריכים להתחנן למרכיבי ביטחון ולכבישים. לא יעלה על הדעת ש-3 שנים עברו מאז הפיגוע הנורא בו בעלי נרצח ואני וילדיי נפצענו ועדיין שום דבר לא השתנה !
לכן אנחנו כאן הערב ! אני יחד עם חבריי כאן, מתחננת לראש הממשלה: אנחנו את מחיר הדמים כבר שילמנו! את הפיגוע בו ברוך בעלי נרצח ניתן היה למנוע ! את הפיגוע בו בני משפחת סולומון נרצחו, ניתן היה למנוע ! יש לך את יכולת למנוע את הפיגוע הבא – בבקשה תדאג לביטחון ! תדאג לעתיד הילדים שלנו !”

איתי מזרחי (12.5), בנו של סגן ניצב ברוך מזרחי הי”ד ואמר: 

צילום רועי חדי

“לפני 3 שנים, כשהיינו בדרך לחגוג את ליל הסדר עם סבא וסבתא בקרית ארבע, מחבלים התחילו לירות על הרכב בו נסענו. אני זוכר את היריות והצעקות והכאב. השנה, אני אחגוג בר מצווה והחוסר של אבא מורגש יותר מתמיד. מי יכין איתי את קריאת הפרשה ? מי ילמד אותי איך מניחים תפילין ? מי יעמוד לצידי ביום המרגש הזה ? אבא אני מתגעגע. אין יום בו אני לא חושב עליך ואין יום בו אני לא שואל מה היה קורה אם. אני כאן היום, בשם ילדים יתומים נוספים אשר מבקשים להיות האחרונים. אדוני ראש הממשלה, את אבא שלי לא ניתן להחזיר- בבקשה תעשה את מה שצריך כדי שאמא שלי תחזור הביתה. מקומה בבית ולא במאהל מחאה מול הבית שלך”

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן :
“הגענו לכאן לבקשת המשפחות השכולות לומר לך רה”מ ושריו -בטחון חצי במיליון תושבי יהודה ושומרון אינו הפקר! אנחנו כאן כי שבענו הבטחות מחזורים וספינים
אדוני רה”מ אנחנו דורשים מעשים אנו אומרים כאן באלפינו עם הבטחות לא מונעים פיגוע. עם הבטחות לא בונים את א”י. אנו זועקים את זעקת חצי מיליון יהודי יהודה ושומרון -אנחנו לא יכולים יותר בעיני ראיתי את בני משפחות פוגל והנקין בזירות הפיגוע הקשות.
בידי ממשלה זו והעומד בראשה למנוע את הפגוע הבא ולא נוותר על שתמנע אותו
הבטחתם מרכיבי בטחון בכבישים . הבטחתם והבטחתם והדבר היחידי שהשתנה הוא שמות ההרוגים. התחננו לא להגיע לשבת מול ביתך אבל זוהי ממשלה לאומית שעליה לא לדבר על יהודה ושומרון אלא לבנות אותם עליה להבטיח תנופת בניה בכל ארץ ישראל מרחו אותנו עם אובמה. עכשיו עם טראמפ תמיד מסוכן להרגיז אותם האם לגייס כסף להצלת יהודה ושומרון .

השר הרווחה,חיים כץ (הליכוד) :
“באתי לתמוך במשפחות השכולות ועל מנת למנוע את הפיגוע הבא. כבישים עוקפים ואמנעצי הגנה אינם מותרות. חייבים לתת אותםצושעב אחת קודם
אני קורא לרהמ שרוצה בבטחון התושבים לכנס את הממשלה ולהעביר את התקציב הדרוש בהקדם”

ראש מועצת בית אריה, אבי נעים, מול בית רה”מ : “ראש הממשלה מושך את הבטחותיו שנים על גבי שנים. תושבי יו”ש הופקרו. מהפכת התשתיות הארצית דילגה על יו”ש. לא אוטוסטרדות , ולא כבישים מהירים ובטוחים. לחצי מיליון תושבים מגיע פתרונות תחבורה כמו לכל אזרח אחר בארץ. מגיע לנו קוי רכבות ביו”ש כבכל הארץ וכפי שכבר הייתה תחנת רכבת בבית אריה עוד בימי המנדט. בבטחון- מרכיבי הבטחון לקויים. קוצצו תקני רבש”צ שבתקן חצי משרה אמורים לתת מענה לפיגועים וגניבות מצד שכניהם ברש”פ.
ולצערי ביבי מושך את הבטחותיו שנים על גבי שנים.”

רב השומרון, ראש הישיבה ורב היישוב אלון מורה, הרב אליקין לבנון, דיבר באוהל המחאה:
“יש דברים שהם מעל פוליטי קה- חיי אדם והזכות לחיות אינם דבר פוליטי במקום שיש פיקוח נפש אין פוליטיקה אני מאמין קורא ליאיר לפיד ואבי גבאי לאחד שורות ולתת כתף להעברת התקציב”

רינה אריאל, אמא של הלל יפה אריאל הי”ד:
“אנחנו פה כדי למנוע את הרצח הבא. חייבים לפעול בכל הנחישות נגד הטרור המטורף. המשמעות היא עונש מוות למחבלים. עצירת כל הכספים שהמשפחות מקבלות. דאגה שגופות המחבלים יישארו אצלנו ולא יוחזרו לאויב. כמו-כן שיפור הכבישים והבנייה ומניעת החרבת היישובין כגון נתיב האבות שעומד על הפרק”.

 

חדשות שומרון תכתבה ראשית