אחרי למעלה מ-20 שנה: שכונת קבע באיבי הנחל שבגוש עציון

אחרי למעלה מ-20 שנה: שכונת קבע באיבי הנחל שבגוש עציון

היסטוריה בהתהוות: עבודות על שכונת קבע באיבי הנחל ל-96 יחידות דיור, ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: “היכן שנקים את בתינו שם נקבע את אחיזתנו ונבסס את ישיבתנו בארץ אבותינו”

אחרי למעלה מ-20 שנה החלו עבודות פיתוח הקרקע לשכונת הקבע ביישוב איבי הנחל שבדרום מזרח גוש עציון.

בתחילת שנת 99′ הוקם המקום בתמיכת המדינה על ידי גרעין של כעשר משפחות המשתייכות לזרם חסידות ברסלב. עם השנים הצטרפו עוד משפחות צעירות, בעיקר מן היישובים הוותיקים במערב גוש עציון. וכיום מתגוררים במקום כ-50 משפחות.

אחרי שנים של תכנון ועבודה מול גורמי התכנון והממשלה קיבלה המועצה, באוגוסט 2019, אישור לתב”ע מהמנהל האזרחי להסדרת איבי הנחל. בעוד מספר חודשים יוכלו ראשוני התושבים להתחיל בבניית בתיהם.

בתחילת החודש האחרון, בזמן שכולנו עוד לא עיכלנו את היציאה מהקורונה, לא המתינו במועצה והחלו העבודות הראשונות על פיתוח הקרקע, לקראת בינוי 96 יחידות הקבע הראשונות שייבנו בשיטת “בנה ביתך” בשני שלבים. 61 יחידות בשלב א’ ו-35 נוספות בשלב ב’.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן מסר: “בשעה טובה ומוצלחת אפשר לומר שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. נכון עוד “חזון למועד” אך לראות את הטרקטורים שנמצאים בשטח עושים את העבודות הראשונות על 96 היחידות שייבנו בעז”ה זו נקודת ציון חשובה לחיזוק ההתיישבות בספר המדבר ולהרחבת ההתיישבות בגוש עציון. היכן שנקים את בתינו שם נקבע את אחיזתנו ונבסס את ישיבתנו בארץ אבותינו”.

איביי הנחל
איביי הנחל. אחרי 20 שנה – שכונת קבע ראשונה. צילום: דוברות המועצה האזורית גוש עציון
המפעל הציוני חדשות גוש עציון והר חברון נדל''ן תכתבה ראשית