6 שנים להרצחו של בן יוסף לבנת בקבר יוסף. בנו בן ה-10 קרא קדיש.

6 שנים להרצחו של בן יוסף לבנת בקבר יוסף. בנו בן ה-10 קרא קדיש.

בני משפחתו של בן יוסף לבנת הי”ד נכנסו לקבר יוסף לאזכרתו. בנו בן ה 10 סיים מסכת הוריות לזכרו. דגן: “בן יוסף נרצח על קידוש ה’ ועל מחויבותו לשמירה על קבר יוסף. אנחנו ממשיכים את דרכו. נמשיך לקיים כניסות מסודרות עד להחזרת הריבונות למקום”

בכ’ בניסן לפני 6 שנים בדיוק. נרצח בן יוסף לבנת אחיינה של השרה לשעבר לימור לבנת בקבר יוסף והוא בן 25 בלבד אב ל 4 ילדים.

בן יוסף נרצח מיד לאחר שהתפלל בקבר יוסף. בן יוסף נקרא על שם יוסף הצדיק, הברית שלו עצמו והחאלקה שלו התקיימו בקבר יוסף, והיה לו קשר חזק למקום. הוא נרצח ע”י שוטרים פלסטינים.

הלילה לבקשת המשפחה נכנסה המשפחה לקבר יוסף בכניסה מיוחדת יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן לאזכרה של הבן הבעל והאב בן יוסף במקום בו נרצח לפני 7 שנים.

עין לא נשארה יבשה הלילה כאשר בנו הבכור של בן יוסף אברהם עילאי בן ה 10 קרא קדיש על אביו יחד עם דודו בקבר יוסף  וסיים מסכת הוריות לזכר אביו.

צילום רועי חדי

ראש מועצת שומרון יוסי דגן: “בן יוסף השאיר לנו צוואה ואנחנו משתדלים לקיים אותה כל חודש. אהבתו הרבה ליוסף הצדיק. והמחויבות שחש להגן על קברו ולהשאיר שם נוכחות יהודית שורה על כולנו. מאז מקרה הרצח הנתעב ע”י שוטרים פלסטינים של אדם שבסה”כ קיים את זכות הפולחן שלו,  מועצה אזורית שומרון מקפידה לקיים כניסות מסודרות למקום להביא כמה שיותר מתפללים למקום. ולא להותיר את המקום הקדוש לא מוגן. התפילה שלנו היום היא שבזכות בן יוסף לבנת, תחזור בקרוב ריבונות מדינת ישראל למקום במלואה והקבר הקדוש יתמלא בקולות של תפילה מדי יום ולא רק מדי חודש”.

בין הנכנסים היה גם ח”כ לשבר אריה אלדד שאמר:  “חזרתי היום בפעם המי יודע כמה לקבר יוסף ותמיד זה מפעים מחדש. לפני יומיים הייתי כאן בשומרון במזבח יהושע בהר עיבל. והיום הלכנו עוד קצת אחורה בזמן. עצמותיו של יוסף נקברו כאן בימי כיבוש הארץ וההתנחלות אבל אנחנו עוסקים בתקופות בהן איש לא פקפק בכך שארץ ישראל שייכת לנו. ואנחנו נאחזים במקצת שנשאר לנו בשכם עד שנשוב ונשלוט בכל ארץ ישראל כמו שראוי שנשלוט. כן ראוי שנחזור גם לקבר יוסף גם למזבח יהושע גם לממלכת שומרון עיר הבירה של מלכות ישראל אין לנו דרך אחרת להתחבר לארץ הזו מאשר להיות בה כל הזמן”.

 

חדשות שומרון תכתבה ראשית