5 מסלולי טיול שדווקא כדאי לעשות בקיץ

5 מסלולי טיול שדווקא כדאי לעשות בקיץ

הטמפרטורות בקיץ מטפסות מעלה וכולם מחפשים מקומות ממוזגים כדי לברוח מהחום הכבד. לכן, כדאי לדעת כי ישנם מסלולי טיול רטובים עם מעיינות ובריכות עם מים קרירים וצלולים, אין כמו טיול רטוב דווקא בקיץ כדי ליהנות מיום כיף מושלם עם בני הזוג, חברים או עם בני המשפחה.

אמנם, בימים החמים אנו מחפשים לרוב מפלט בחופי הים ובבריכות השחייה, אך דווקא בילוי במקוות המים ברחבי הארץ מאפשר לכם להתרענן וליהנות מיום כיף בחיק הטבע, בלי מדוזות ודגים נושכים, ללא סחף ומערבולות, ובלי רחצה בבריכת שחייה עמוסה בבליינים.

מסלול מים רטוב בנחל כזיב

אחד ממסלולי המים המהנים ביותר בארץ, מתאים במיוחד בעונת הקיץ כאשר מחפשים מקום מפלט מהחום הכבד. לאורכו של המסלול מספר מעיינות ובריכות, ביניהם עין חרדלית ועין חותם. את המסלול ניתן להתחיל ממספר מקומות, יש מסלול נוח המתאים למשפחות עם ילדים שאורכו כ-4 ק”מ, המסלול חוצה עצי דולב ובריכות קטנות, כדאי להצטייד בפנסים כדי לבקר בניקבה הנסתרת של עין טמיר.

שמורת עיינות צוקים (עין פשחה)

מסלול טיול מומלץ בקיץ, מתאים גם למשפחות עם ילדים. שמורת עיינות צוקים נחשבת לאחת משמורות הטבע היפות ביותר בישראל, היא ממוקמת לאורך החוף הצפון מערבי של ים המלח, ומחולקת ל-3 חלקים, החלק המרכזי פתוח לקהל הרחב ויש בו מספר בריכות שכשוך ושחייה עם מי מעיינות. השמורה מסודרת ומטופחת, בחלק המרכזי יש מלתחות, סככות צל, שירותים, שולחנות פיקניק ועוד.

המסלול הרטוב בעמק המעיינות

מסלול ההליכה הרטוב בפארק עמק המעיינות בבית שאן מתחיל מעין שוקק, אורכו כ-300 מ’, והוא מסתיים בבריכת תחנת הרכבת הישנה. עומק המים לאורך המסלול הרטוב כ-30 ס”מ, השביל מתאים למשפחות עם ילדים קטנים. המקום עשוי להיות עמוס בסופי שבוע לכן כדאי לבקר במסלול הרטוב במהלך ימי חול וליהנות ממים קרירים, מטבע פראי ומצמחייה עשירה ומגוונת.

המסלול הרטוב בעין שריג

המסלול מתחיל באתר ההנצחה יד קנדי, לאחר ירידה תלולה ביער אורנים מגיעים לעין עוזי, ניתן לשכשך במים הקרירים, בהמשך המסלול מגיעים לעין תמר ולעין שריג, ובהמשך מגיעים לעין חינדק. כדאי להגיע עם פנסים כדי ללכת לאורך הניקבות החצובות בסלע גיר בעין חינדק.

טיול מים בנחל גילבון ברמת הגולן

תמונה באדיבות pixabay

בתחילת המסלול עוברים בין שרידי מבנים ששימשו את הצבא הסורי, ובהמשך מגיעים למפל הגילבון המתנשא לגובה 12 מ’, בתחתית המפל יש בריכה טבעית עמוקה, לאורך הנחל יש בריכות רדודות בהן גם הקטנטנים יכולים לשכשך וליהנות. אפשר להמשיך לבריכה בתחתית המסלול אך בימים חמים ולוהטים כדאי לבלות בבריכות השכשוך העליונות.

לעוד טיולי מעיינות בארץ ומסלולים רטובים מומלצים לחצו על הקישור, יש עשרות מעיינות עם מים קרירים המאפשרים לכם להתרענן מהחום הכבד בחוץ, מסביב למעיינות רבים יש עצים ומדשאות כך שתוכלו ליהנות גם מפיקניק מושלם בחיק הטבע וממקום מוצל.

צרכנות