5 חסידי ברסלב שהתפלחו לקבר יוסף נעצרו עי המשטרה הפלסטינית

5 חסידי ברסלב שהתפלחו לקבר יוסף נעצרו עי המשטרה הפלסטינית

חמישה חסידי ברסלב נכנסו במהלך הלילה לקבר יוסף שבשכם. ארבעה מהם ירדו רגלית בדרך לקבר בעוד הנהג שנשאר ברכב התבקש לעצור ל ידי המשטרה הפלסטיני ולאחר שהחל ירי לעברו ברח לירושלים. ארבעת האחרים נעצרו ע”י המשטרה הפלסטינית והועברו לצבא.
כמעט אסון בקבר יוסף לאחר שחמישה חסידי ברסלב נכנסו במהלך הלילה לקבר יוסף שבשכם ללא אישור וללא תאום עם כוחות הביטחון. ארבעה מהחסידים  ירדו רגלית לקבר בעוד החמישי ששימש כנהג נשאר ברכב. הנהג התבקש לעצור ע”י כוחות של המשטרה הפלסטינית ולאחר שלא עצר את הרכב בוצע ירי לעברו והוא ברח לירושלים. ארבעת החסידים האחרים שנותרו במתחם הקבר נעצרו על ידי המשטרה הפלסטינית והועברו לידי הצבא.

ביקור בקבר יוסף.רק באישור.צילום: באדיבות מועצה אזורית שומרון
ביקור בקבר יוסף.רק באישור.צילום: באדיבות מועצה אזורית שומרון

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון:  “אני קורא לכל מי שמעוניין להכנס לקבר יוסף להכנס בכניסות המסודרות של מועצה אזורית שומרון וחטיבת שומרון. “ונשמרתם לנפשותיכם” זו לא המלצה אלא ציווי מהתורה”.

”עם זאת לא יעלה על הדעת שיהודים ימשיכו להצטרך להכנס כגנבים בלילה לאחד מאתרי הקודש החשובים לעם היהודי וזאת על אף שהמקום אפילו על פי הסכמי אוסלו צריך להיות בשליטה ישראלית. הגיעה השעה לכבד לא רק את זכויות הדת של המוסלמים אלא גם של היהודים”.

חדשות שומרון תכתבה ראשית