25 נשים מגוש עציון הוסמכו כחובשות ונהגות אמבולנס במד”א

25 נשים מגוש עציון הוסמכו כחובשות ונהגות אמבולנס במד”א

טקס הסיום של קורס החובשות רפואת החירום ונהגות האמבולנס מגוש עציון התקיים בסימן “חלוצות בהצלת חיים מקום המדינה מעד היום” בתחנת מד”א בירושלים. במהלך הטקס צוינה מי שהייתה נהגת האמבולנס המבצעית הראשונה במרחב ירושלים של מד”א, סימה חזן ז”ל. והוא נערך בהשתתפות בתה, קרן אור. סימה חזן ז”ל פעלה כנהגת אמבולנס במהלך מלחמת ששת הימים וסייעה לכוחות הלוחמים בקרב בגבעת התחמושת ובפריצה לעיר העתיקה.

מדובר בקורס ייחודי שנפתח בהובלתה של מתנדבת מד”א הרבנית ציונה גולדשטיין, נהגת אמבולנס וותיקה בגזרת גוש עציון. הקורס הכשיר 25 נשים חרדיות מכל הגילאים לשמש כחובשות רפואת חירום ונהגות אמבולנס במטרה לשלב נשים חרדיות כחלק ממערך החירום במרחב ירושלים של מד”א.

טקס סיום קורס חובשות נהגות אמבולנס של מדא בגוש עציון – צילום דוברות מדא

במהלך הטקס נשא דברים מ”מ סגן מנהל מד”א מרחב ירושלים, פליקס לוטן אשר בירך את החניכות ואמר כי “מרחב ירושלים שמח לכל מתנדב ומתנדבת ובעיקר לקורס ייחודי מסוג זה, זו גאווה גדולה לצרף קבוצה כל כך איכותית למשפחת מד”א ירושלים”.

גם הרבנית ציונה גולדשטיין מיוזמות הקורס אמרה בטקס: “הקורס מאפשר לפתח את אפשרויות המענה הרפואי ביישובי גוש עציון ולשלב נשים באופן מוצלח יותר במערך חשוב ומשמעותי כל כך. אני מבקשת להודות לכל מי שתרם להצלחה של הקורס ולאנשים המיוחדים שלקחו בו חלק בהבנה ובאכפתיות שהביאו לכך שהקורס התנהל בדרך הכי טובה שאפשר ובאופן שמשתלב עם אמונתן הדתית של המשתתפות בקורס” כשמיד לאחר מכן בירך מדרכי בן הרוש, אחראי המתנדבים של מד”א במרחב ירושלים והדגיש כי “המרחב עובד על שילוב וסובלנות בין כל סוגי האוכלוסייה, כדי לאפשר לכולם להתנדב על פי אמונתם”.

בשם החניכות נשאה דברים, רבקה בלאק, שאמרה “אני רוצה להביע הכרת תודה ענקית לכל מי שטרח ותרם להצלחתו של הקורס המיוחד הזה. כל גורמי מד”א חברו ועמלו כדי להביא לכך שהקורס יוכל להתקיים ולהכשיר קבוצה כל כך גדולה של נשים חרדיות תוך התחשבות והתגמשות בכל פן אפשרי. ותודה על הנכונות של כל הגורמים הרלוונטיים לפעול לשילובן של בוגרות הקורס במערך המתנדבים של מד”א בפועל באופן שהולם את אמונתן”.

לבסוף בירך משה סוייל, מ”מ ראש מועצת גוש עציון, את בוגרות הקורס ואמר למתנדבות החדשות כי “כמי שמתנדב במד”א ויודע מה מידת ההקרבה הנדרשת ממשפחה שאחד מבניה יוצא להציל חיים, היה חשוב לי להגיע לטקס הסיום של הקורס ולהצדיע לכן, החובשות החלוצות. ואני מבקש להודות לארגון מד”א, לאסף וילף אחראי תחום רפואה במועצה ומדריך הקורס יעקוב ברון תושב כרמי צור, על מאמציהם להוציא לפועל את הקורס באופן מוצלח כל כך. שיתוף הפעולה הטוב של מד”א תורם לשלומם של התושבים הן בעתות חירום והן ברגעי שלווה”

מנכ”ל מד”א אלי בין: “אנו גאים ביכולת של מד”א לאפשר לכלל האוכלוסיות הקיימות במדינת ישראל להשתלב בהתנדבות בארגון ולתרום להצלת חיים. הפעם מדובר בקורס ייחודי שיאפשר מתן מענה רפואי נרחב יותר ביישובי גוש עציון תוך שילובן המלא של נשים תושבות האזור, אני גאה ביוזמה של אנשי המקצוע והמתנדבים שטרחו ועמלו כדי להוציאה אל הפועל”.

חדשות גוש עציון והר חברון כתבה ראשית