פעילי ארגון אר”ץ: החילו את הריבונות ביהודה ושומרון

פעילי ארגון אר”ץ: החילו את הריבונות ביהודה ושומרון

צעירים פעילי ארגון אר”ץ (ארגון ריבונות צעיר), תלו שלטי קריאה לריבונות ליד בתיהם של שרים וחברי כנסת מהימין. “דורשים מהמנהיגים לפעול בהתאם להצהרותיהם ולתביעת העם ששלח אותם”.

פעילי תנועת אר”ץ “צובעים” בימים האחרונים את סביבת בתיהם של חברי כנסת ושרים ממפלגות המחנה הלאומי בשילוט וחומרי הסברה המבטאים את הדרישה להחלת ריבונות ישראל על יו”ש. בין השאר פעילי אר”ץ פעלו עברו בישובי החכי”ם והשרים של חברת הכנסת שולי מועלם, השר זאב אלקין, סגן שר הביטחון הרב בן דהן, שר הביטחון אביגדור ליברמן, שר החקלאות אורי אריאל וביישובים נוספים.

המתנדבים בפעולה. צילום: באדיבות אר"ץ.
המתנדבים בפעולה. צילום: באדיבות אר”ץ.

 

בארגון מסבירים כי “מטרת המבצע היתה להביא לתודעתם של הח”כים את הדרישה והתביעה העולה מהשטח ומהציבור הלאומי לפעילות אמיצה ואפקטיבית של חברי הכנסת, שליחי הציבור הלאומי למען החלת ריבונות ישראל על יו”ש וקידום פתרון המדיני של הימין בישראל”.

הפעילים  של הארגון מספרים כי התגובות מהשטח היו חמות מאוד. יוחאי שראל, רכז קרני שומרון בארגון, מספר: “בתחילה מעט חששנו וציפינו להרמת גבה, אך כשהתושבים הבינו במה מדובר הם חיזקו ועודדו. חלקם אף אמר כי לא היתה מעולם כזו עשיה בשטח לשינוי מדיניות הממשלה בנושא יהודה ושומרון. התגובות הללו עודדו ומעודדות אותנו להמשיך ולפעול”.

דניאל גבאי, מנכ”ל ארגון אר”ץ, מבהיר כי לא מדובר בפעילות חד-פעמית: “התחושות מהמבצע האחרון מדהימות. התגובות החמות מדרבנות אותנו לפעול ביתר כוח, אך התהליך הזה, שבו לראשונה פתרון הריבונות מוטמע בשיח הציבורי ובדעת הקהל, לא מסתיים בפעילות אחת וגם לא בשתיים. מטרתנו היא שהציבור הלאומי יאמץ בשתי ידיים את תכנית הריבונות כפתרון מדיני אלטרנטיבי. תביעתנו היא שחברי הכנסת יפעלו בהתאם לרצון בוחריהם ויגבו את מילותיהם הרבות במעשים. יש להם המון כוח בידיים. אנחנו חורשים את השטח במבצעים ואירועים, ולאט לאט רואים תוצאות. ‘הגיע זמן ריבונות’ היא סיסמא שניסחנו כבר לפני שנה וברוך ה’ היא תפסה בקמפיין האפקטיבי לריבונות במעלה אדומים. אנחנו פועלים בכל המימדים תחת הכותרת ‘ארץ אחת לעם אחד’ ומאמינים שנצליח בע”ה להביא לתיקון המציאות ולהתיישבות יהודית רבה בכל מרחבי ארצינו”.

חדשות שומרון כתבה ראשית