סגן ראש מועצת בנימין לשעבר, שלום עצר הלך לבית עולמו

סגן ראש מועצת בנימין לשעבר, שלום עצר הלך לבית עולמו

סגן ראש מועצת בנימין לשעבר, שלום עצר הלך לבית עולמו בגיל 69 והובא אמש למנוחות בישוב מבוא חורון.פנחס ולרשטיין:”חלקו של שלום עצר בבניית המועצה האזורית “מטה בנימין” לא יסולא בפז.שלום היה שותף אמיתי וחבר לדרך.”שלום עצר, לשעבר סגן ראש מועצת בנימין נפטר בגיל 69 והותיר אחריו אשה ועשרה ילדים.עצר היה ממובילי ההתיישבות בחבל בנימין, ממקימי המועצה הדתית חבל בנימין ומי ששימש סגן ראש המועצה האזורית תחת הובלתו של פנחס ולרשטיין.

צילום:ויקיפדיה העברית רשיון gnu
צילום:ויקיפדיה העברית רשיון gnu

ולרשטיין הספידו וכתב:”חלקו של שלום עצר בבניית המועצה האזורית “מטה בנימין” לא יסולא בפז.שלום היה שותף אמיתי וחבר לדרך.לא תמיד ידענו איך לבנות את חוסנם של תושבי המועצה אל מול האי-ודאות מדינית ופוליטית ואל מול איומי הבטחון והפגיעות בנפש.קשה היום להבין עד כמה המועצה הייתה בחיתוליה ועד כמה טביעת אצבעו של שלום דומיננטית עד היום באופיה וחוסנה של אוכלוסיית מטה בנימין”.

”דברים שכיום מובנים מאליהם, כגון הכביש בין חיזמא לאדם כלל לא היה קיים אלא כדרך רומית עתיקה ושלום תוך בניית החברה לפיתוח תוך הליכה בין הטיפות החוקיות הצליח לבצע בשלב ראשון דרך צרה ( מטרוקה) שכיום אי הציר המרכזי לישובי גב ההר.מהקמת המועצה הדתית ועד בניית מערכת ההנדסה במועצה , מתנ”ס וחברה לפיתוח לא היה נושא בחיי תושבי המועצה ששלום לא היה נדבך מרכזי בבניית הכלים לפיתוח וחוסן התושבים.חז”ל מלמדים אותנו שעמרי מלך ישראל זכה ל-3 דורות של מלוכה בזכות הקמת עיר אחת בשומרון. שלום שזכה לבנות ולפתח ישובים רבים , במעשיו ובמעשי שכמותו, זוכים אנו לראות במו עינינו ממש את אתחלתא דגאולה”.

רוני שניר עוזרו של ראש מועצת בנימין הוסיף וכתב:”עצר היה איש שנתן והקריב את כול כולו למען ההתיישבות.איש שיח, לא רק בעבודה, בכל דבר שהעליתי בהתייעצויות עמו. כל דבר נעשה בחיוך של רוך ואהבה, של רק לתת ולתת ע”מ שתצליח.איש עומק עם מחשבה לתווך הרחוק והקצר.כמובן שלא רק איש של עשיה, תלמיד חכם שמעבר לעבודה למד תורה בזמן שנותר”.

”אחרי שפרש מחיי העשיה מסגנות המועצה שאלתי אותו, שלום, מה עכשיו?! אמר עכשו לעסוק בתורה. אני לומד את רש”י על התורה ורוצה לכתוב ספר על פירושי רש”י. למדת בכולל בישובך וקבעת את יומך בלימוד התורה שבה חפצת. שלום איש אמת ויקר חבל על דאבדין.. אבל אני לא אשכח את האיש הישר והאמיתי שזכיתי להכיר ולאהוב”..

חדשות בנימין