כרזות ביו”ש: ראש הממשלה, צאתך לשלום ובשובך – ריבונות

כרזות ביו”ש: ראש הממשלה, צאתך לשלום ובשובך – ריבונות

 

תנועת ‘נשים בירוק’ ממנפת את פגישתו המתקרבת של ראש הממשלה לארה”ב להמשך קמפיין הריבונות ומפיצה כרזות ברוח זו ברחבי יהודה ושומרון.

ברחבי יהודה ושומרון הפיצה תנועת ‘נשים בירוק’ כרזות הקוראות לראש הממשלה לקדם את מתווה הריבונות במהלך ביקורו בארצות הברית ופגישתו המתקרבת עם נשיא ארה”ב, דונלד טראמפ.

על הכרזות שנתלו בלוחות מודעות ובצידי צירי הדרכים נכתב: “ראש הממשלה, צאתך לשלום ובבואך – ריבונות”. ראשי תנועת נשים בירוק, יהודית קצובר ונדיה מטר, מציינות כי הצבת השלטים נועדה לחדד את ההזדמנות המדינית הגלומה בחילופי הממשל בבית הלבן.

“הנשיא האמריקאי טראמפ זרע במהלך קמפיין הבחירות תקוות לשינוי דרמטי במדיניות האמריקאית כלפי המתרחש במזרח התיכון בכלל והסכסוך הישראלי ערבי בפרט. הדברים באו לידי ביטוי הן בהבטחתו להעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים והן בהחלטה המפלגתית למחוק את הסעיף הרואה ברעיון שתי המדינות המתווה ההכרחי לפתרון מדיני, אולם ללא אמירה מדינית-ערכית שתבוא מצידה של ישראל הטיית הספינה המדינית מתעתועי חלוקת הארץ לא תתרחש. לנוכח זאת אנחנו קוראות לראש הממשלה לבוא כשבאמתחתו תכנית מדינית, מיידית או מדורגת, שאחריתה היא החלת הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון”, אומרות קצובר ומטר הקובעות כי “זהו המתווה המדיני ההגיוני, המוסרי והציוני היחיד שעמו יכול ראש ממשלת ישראל להגיע לבית הלבן”.

השתיים מוסיפות ומתארות תמיכה גוברת והולכת ברחוב הישראלי לרעיון הריבונות. זאת אל מול מנגנון משומן הממשיך ומעודד את רעיון הקמתה של מדינת טרור פלשתינית בלב הארץ, מנגנון שמאחוריו אינטרסים מדיניים זרים, כלשונן.

הכרזות ברחבי יו”ש. צילום: נשים בירוק.

 

חדשות שומרון תכתבה ראשית