יצהר לאלוף הפיקוד: “קשר עם מערכת הבטחון – רק בשיתוף אלקנה פיקאר”

יצהר לאלוף הפיקוד: “קשר עם מערכת הבטחון – רק בשיתוף אלקנה פיקאר”

לאחר שאלוף פיקוד המרכז חתם על צו צבאי המורה להרחיק מיו”ש את תושב יצהר, אלקנה פיקאר, המפעיל “פינה חמה” לנוער הגבעות, שיגרה מזכירות היישוב מכתב חריף לאלוף.

פיקאר ומשפחתו. צילום אברהם שפירא

“כל עוד הצו בתוקפו, כל קשר של היישוב עם גורמים במערכת הביטחון יתקיים אך ורק בשיתוף אלקנה”

בעקבות צו ההרחקה המנהלי שניתן לתושב יצהר, אלקנה פיקאר, המורה על הרחקתו מיהודה ושומרון ללא משפט, ומתוקף צו צבאי, שיגרה מזכירות היישוב מכתב חריף לאלוף פיקוד המרכז, רוני נומה. פיקאר (33) קבלן שיפוצים ואב לשישה ילדים הורחק מביתו ומתחומי יהודה ושומרון למשך ארבעה חודשים, הצו דורש ממנו להתייצב לביקורת מידי שבוע בתחנת המשטרה במעלה אדומים, וכן אוסר עליו ליצור קשר עם אנשים שונים.

במכתב וועד היישוב נאמר, כי “כל עוד הצו בתוקפו, כל קשר שהוא עם גורמים כאלה או אחרים במערכת הביטחון (למעט פעילות של בטחון שוטף) יתקיים אך ורק בשיתוף אלקנה”.

צעד חריג זה ננקט לאחר שבהנהגת היישוב, נדהמו מהוצאת הצו, שנחתם לבסוף חרף הדברות אינטנסיבית שנערכה בשבועיים האחרונים בין הנהגת היישוב, ראש מועצת שומרון יוסי דגן ואישי ציבור נוספים, לבין לשכת האלוף, במטרה לפעול לביטול המהלך.

“חברנו היקר אלקנה פיקאר, מארח ומעסיק ‘נערי גבעות’, ונותן להם מסגרת מינימלית של עבודה, בית חם ואוזן קשבת. להבנתנו צו זה ניתן במטרה לפגוע בסופו של דבר בנערים המתארחים בביתו של אלקנה”, נכתב בפניית המזכירות לאלוף. “צו מנהלי הינו פגיעה קשה בזכויות הכי בסיסיות של תושב, על אחת כמה וכמה שהסיבה העיקרית עבורה נסוב הצו היא פעילות חוקית לגמרי אף אם איננה מוצאת חן בעיני המערכת. איננו מוכנים לקבל מצב בו מערכת הביטחון מתנהלת בכוחנות כלפי תושבים”.

“הפגיעה באלקנה איננה פגיעה אישית בלבד אלא פגיעה ביישוב יצהר כולו”, הוסיפו במזכירות יצהר. “כידוע לך, בשנתיים האחרונות, הודות למאמצים הדדים גדולים, הצלחנו לבנות מערכת יחסים מיוחדת מאד ומלאת אמון ביננו לבין מערכת הביטחון. לצערנו, צו הגירוש שיצא כנגד חברנו כנגד כל המאמצים הגדולים שנעשו לביטולו, פוגע קשות במערכת יחסים זו, ואינו מאפשר לנו להמשיך בה כפי שהייתה עד היום”.

בהתאם לקריאת תושבי היישוב, הוסיפו אנשי וועד היישוב וכתבו, כי “בשל כך, כל עוד הצו בתוקפו, כל קשר שהוא עם גורמים כאלה או אחרים במערכת הביטחון (למעט פעילות של בטחון שוטף) יתקיים אך ורק בשיתוף אלקנה, כי אלקנה זה יצהר ויצהר זה אלקנה”. מזכירות היישוב חתמה את מכתבה לאלוף בקריאה נוספת לבטל את הצו לאלתר, ובתקווה לחידוש האמון והקשר.

 

חדשות שומרון תכתבה ראשית