יוסי דגן דורש, ראש הממשלה מרגיע ומשיב

יוסי דגן דורש, ראש הממשלה מרגיע ומשיב

יוסי דגן, יושב ראש מועצה אזורית שומרון בדרישה לביבי “תן הנחיה להפסקת הפעולות שנעשות מטעם המנהל האזרחי”, ביבי במסגרת ישיבת סיעה משיב “לא תהיה שום העברת שטחים לפלסטינים”.

צילום עמיעד טאוב
דגן.עירב את חברי הכנסת.צילום עמיעד טאוב
אקוניס.נענה לפנייה.באדיבות לשכתו של חבר הכנסת אקוניס

לאחרונה הגיע מידע למשרדי המועצה אזורית שומרון והעומד בראשה מר יוסי דגן, בדבר היתכנותם של מפות ותוכניות אופרטיביות, המצויות בקרב אנשי המנהל האזרחי, באשר ל10,000 דונמים של אדמה, בשטח c, שדינם להימסר לידי הרשות הפלסטינית במסגרת הסכם שטחים. בעקבות כך, יצא השבוע מר יוסי דגן בדרישה להבהרה מצידו של ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, האם ניתנה על-ידו הנחיה כזו.

מאחר ובשטח ניתן היה עדיין לראות את הפעולות שנעשות לקראת מצב כזה, עירב מר דגן בנושא את חברי הכנסת מטעם הליכוד, מר חיים כץ, שר הרווחה ומר אופיר אקוניס, שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, אשר התבקשו על ידו להעלות במסגרת ישיבת סיעתם את טענתו של דגן. “אחרי הרעיון ההזוי להעביר נשק לפלסטינים אנחנו שומעים על יוזמת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, להעברת 10,000 דונם!, נעניתי לפנייתו של מר יוסי דגן, ואני שמח שראש הממשלה התנער מהיוזמה”, השיב בתגובה השר אקוניס.

במסגרת ישיבת סיעת הליכוד השיב ראש הממשלה נתניהו לדברים וציין כי “לא תהיה שום העברת שטחים לפלסטינים, לא ארבעים אלף ולא עשר אלף, אפילו לא מטר”. במועצה אזורית שומרון הגיבו לדברי ראש הממשלה ואמרו “שהיו דברים מעולם בהם דברים קודמו שלא בידיעה של הדרג המדיני, אם זה אכן המצב, מישהו יצטרך לעשות סדר   ובדק בית”.

חדשות שומרון