ח”כ סמוטריץ על הצתת בית המדרש בחומש : “כל מקום שאנו יוצאים ממנו – הופך למקום של טרור”

ח”כ סמוטריץ על הצתת בית המדרש בחומש : “כל מקום שאנו יוצאים ממנו – הופך למקום של טרור”

ח”כ סמוטריץ מגיב הערב לפשע השנאה שבוצע ביישוב חומש בשומרון, בו הוצת בית המדרש של הישיבה הפועלת במקום. “עם ישראל חוזר לצפון השומרון”.

ח”כ בצלאל סמוטריץ הגיב  לארוע ההצתה הקשה אשר התרחש ביישוב חומש בשומרון בו הוצת מבנה הישיבה אשר פועלת במקום “הצתת הישיבה בחומש היא תזכורת עבורנו להמשיך ולפעול לחזרתו של עם ישראל לכל האזורים שהוחרבו במסגרת הגירוש. כל מקום שאנחנו יוצאים ממנו הופך למקום של טרור ושל פגיעה במקומות הקדושים” ” אמר חה”כ.

סמוטריץ קרא להסדיר את החזרה של הישיבה למקום באופן מסודר “שלב ראשון בתהליך הוא אישור והסדרת פעילות הישיבה במקום. עשר שנים שהישיבה פועלת בחומש במסגרת מאבק ציבורי שנושא ברוך השם פרי ועם ישראל חוזר בפועל לצפון השומרון. עשר שנים זה פרק זמן מספיק בהחלט בשביל לקבל החלטה ולאפשר לישיבה לפעול בחומש בצורה נאותה תוך שמירה על בטחונם של תלמידיה ומניעת אירועים כאלה בעתיד. יום שחרור צפון השומרון הוא יום נהדר בשביל ראש הממשלה לקבל החלטה חשובה ונכונה כזו” הוסיף.

נזכיר כי מוקדם יותר פורסם כי פורעים ערבים הציתו את בית המדרש של הישיבה הפועלת במקום. ההצתה בוצעה במהלך יום זעם אשר ערכו ערביי האזור כחלק מתמיכתם בשביתת האסירים הכלואים בבתי הכלא. במהלך היום חדרו לאזור הישיבה פורעים ערבים וכאמור הציתו את המקום, כתוצאה מההצתה נגרם נזק כבד למבנה בית המדרש של הישיבה ולתכולתו, וב”ה האירוע הסתיים ללא נפגעים.

הישיבה בחומש פועלת כבר למעלה מעשור, בישיבה מעל 30 בחורים הלומדים מידי יום במקום. מבנה הישיבה משמש את התלמידים כבית מדרש וכפנימייה.

“כאשר יענו אותנו כן נרבה וכן נפרוץ”, אמרו בישיבה לאחר ההצתה וסיפרו כי היום התנהלו הלימודים במקום כסדרם “בעקבות האירוע נגביר את הלימוד והפעילות במקום,  ונחזק את האחיזה ביישוב. אנו נערכים לבניית מבנה קבע גדול יותר ובע”ה אנו נמשיך ונגדל. אנו פותחים בימים אלו במבצע התרמה לצורך הקמת המבנה החדש” סיפרו.

בישיבה קראו לצבא למצות את הדין עם הפורעים הערבים “אנו ציפייה כי צה”ל ישים את ידו על הפורעים הערבים, וימצה עימם את הדין”,  והוסיפו תקווה כי בקרוב ישובו למקום גם המשפחות אשר פונו מהיישוב “הגיע הזמן שחוק ההתנתקות, שהוכח כאיוולת וכפשע מוסרי, יעבור מן העולם. אנחנו קוראים לחברי הכנסת הפועלים לביטולו להמשיך ולקבל כוחות מאחיזתנו במקום ולפעול לביטול החוק.”

היישוב חומש בצפון השומרון פונה במסגרת תוכנית ההתנקות בשנת 2005. מספר חודשים לאחר הפינוי החל להתנהל מאבק על החזרה לחומש וליישובים הנוספים אשר ננטשו והוחרבו. במסגרת המאבק אשר כלל אירועי עליה המוניים ליישובים הוקמה גם הישיבה במקום.

אחד מהאירועים התקיים ביום העצמאות האחרון בו חגגו ביישוב חומש מאות אנשים, אשר סיירו ברחבי היישוב וערכו במקום תפילת חג, למקום הגיעו גם רב השומרון, הרב אליקים לבנון וחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ’ שנחשפו לתנאי היום יום המאתגרים בחומש וחיזקו את הבחורים במאבק החשוב לשוב לחומש.

שריפה בישיבת חומש.צילום ישיבת חומש

 

 

חדשות שומרון