זוכרים ובונים במגרון

זוכרים ובונים במגרון

אלפי אנשים הגיעו לעצרת לציון 5 שנים להרס היישוב מגרון. טקס ,תחת הכותרת “זוכרים ובונים – במגרון”, נערך במעמד השר להגנת הסביבה, חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ’, מיקי זוהר ועוד… 

אלפי אנשים הגיעו לעצרת לציון 5 שנים להרס היישוב מגרון. טקס ,תחת הכותרת “זוכרים ובונים – במגרון”, נערך במעמד השר להגנת הסביבה,ירושלים ומורשת זאב אלקין, חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ'(האיחוד הלאומי) מיקי זוהר (הליכוד),   ויו”ר מועצת בנימין, אבי רואה. דובי מושקוביץ, יו”ר מזכירות מגרון אומר: *על ראש הממשלה לאשר את בניין מגרון עכשיו” .

הערב החל בחתימת השר והח”כים על “אמנת מגרון” הקוראת למימוש התחייבות בניית הקבע של מגרון. לאחר מכן נערך מופע בהפקת תושבי מגרון, ובסיומו נאמו השר אלקין, החברי הכנסת בצלאל סמוטריץ’, מיקי זוהר ויו”ר המועצה האזורית מטה בנימין,אבי רואה.

השר זאב אלקין: ” אין שום סיבה שבעולם שבישיבה הקרובה מגרון לא תאושר. אני כשר וכחבר הקבינט מחויב לזה. גם אחר-כך יש כמה סוגיות שצריך לפתור. אני מקווה שנהפוך את הכשלון שלנו בעמונה ובמגרון ונצפה בתחרות בין שני הישובים איזה יוקם מהר יותר

ובע”ה כבר בשנה הקרובה שני הישובים יקומו”.

מגרון. צילום באדיבות: איתן אילן יח”צ

עוד אמר:  “אני כנציג ממשלת ישראל, מבקש סליחה מתושבי מגרון גם על זה שלא הצלחנו לשמור על הישוב וגם על כך שעוד לא הקמנו את מגרון החדשה ואני מקווה שבשנה הקרובה נתקן ונבנה את הישוב. ממשלת ישראל מבקשת סליחה

ח”כ בצלאל סמוטריץ’:

“חמש שנים של הבטחה שלטונית שלא מקויימת הם מציאות בלתי נסבלת. היינו צריכים לעורר את הדרישה הזו כבר לפני שנים וטוב שאנחנו עושים את זה לפחות עכשיו.  צריך לומר בצורה ברורה: נגמרו התירוצים”.

עוד אמר: “אם התכנית של אתר הקבע במגרון לא תאושר בכינוס מועצת התכנון הקרובה נביא בכל הכח את החוק שכבר הנחנו על שולחן הכנסת שקובע שהבטחות צריך לקיים. אני קורא לראש הממשלה לקיים את הבטחתו ולא להעמיד אותנו במבחן”.

ח”כ מיקי זוהר אמר:

“פה על הר הזה, עשו מעשה גדול חלק מעם ישראל וישבו את הארץ. אנחנו בה בהוזלת ידנו, בקשנו מהם לפנות את המקום. בקשנו מהם לפנות המקום, בגלל החלטה לא נכונה. גם של בית המשפט וגם של מערכת המשפטית בכלל פה במדינה ישראל”.

עוד אמר: “זו ארצנו. אנחנו צריכים ליישב ותפקידנו ליישב אותה. ראש הממשלה אמר בצורה מפורשת, שנושא מגרון ייפתר באופן מהיר. ועל-כן, הגיע עת והגיעה השעה, כבר בחודש הקרוב, מופקדת תב”ע. צריך לאשר אותה, לקדם ולאפשר לתושבי מגרון לחזור לביתם או לדיור קרקע בסמוך לאיפה שהם אמורים להתקיים כבתחילה”.

צילום באדיבות: איתן אילן יח”צ

לבסוף אמר: “אני פונה לך ראש הממשלה, פונה לך שר הביטחון, הגיע עת לפתור את העניין, הגיע עת ליישב את הארץ. כי אין לנו ארץ אחרת. שנה טובה ומבוחרת”.

בימים הקרובים תתכנס ישיבת מת”ע בה יוכרע האם ינתן אישור לבניית הקבע של מגרון. אנשי מגרון אינם מסתפקים בהחלטת מת”ע ודורשים כי תתקבל החלטת ממשלה על מנת להתחיל עבודות בשטח. הם מציינים בדבריהם את הבטחתו של רה”מ נתניהו לאישור הבניה עד סוף חודש זה.

דובי מושקוביץ, יו”ר מזכירות מגרון אומר: “חמש שנים לאחר פינוי כואב ומיותר זה בהחלט מספיק זמן כדי לעבור מהבטחות למעשים ומהריסה לבניין. אנחנו בטוחים שכל אוהדי ההתיישבות יצטרפו אלינו בימים גורליים אלו וילחצו יחד אתנו על ממשלת ישראל ועל ראש הממשלה לאשר את בניין מגרון  לא אולי, לא השנה ולא עוד מעט אלא עכשיו. כל מה שצריך זה החלטה אמיצה ופשוטה של ממשלת ישראל

חדשות שומרון תכתבה ראשית