השדולה המקסיקנית של השומרון

השדולה המקסיקנית של השומרון

הישג נוסף ליחידת קשרי החוץ שליד המועצה האזורית שומרון. שדולה שתפעל בין השאר לחיזוק קשרי המסחר בין מקסיקו לאזורי התעשייה ביו”ש זאת כתשובה לתנועת החרם והדה לגיטימציה שנעשית למדינת ישראל ותפעל להשפעה על הצבעת מקסיקו באום בעד מדינת ישראל ולא כפי שהצביעה עד עתה.

במקביל לנסיעתו של רוה”מ השבוע לדרום אמריקה, והגעתו הערב (שעון ישראל) למקסיקו. נסיעה ראשונה של ראש ממשלה מכהן לאמריקה הלטינית, רושמת יחידת קשרי החוץ שליד המועצה האזורית שומרון הישג נוסף: בעקבות ביקורו של יור מפלגת pes המקסיקנית לפני כחודש בשומרון, ופגישה בין ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ליור המפלגה ד”ר הוגו אריק פלורס ונשיא פרלמנט למען ישראל וסגן נשיא לשכת המסחר מקסיקו ישראל יוסי אלדר הוחלט על הקמת שדולה למען יהודה ושומרון בפרלמנט המקסיקני. שדולה שתפעל בין השאר לחיזוק קשרי המסחר בין מקסיקו לאיזורי התעשייה ביו”ש זאת כתשובה לתנועת החרם והדה לגיטימציה שנעשית למדינת ישראל ותפעל להשפעה על הצבעת מקסיקו באום בעד מדינת ישראל ולא כפי שהצביעה עד עתה.

דגן עם ראש מפלגת pes בשומרון שם החלה להתגבש ההחלטה על הקמת שדולה. קרדיט: רועי חדי

מפלגת pes הכריזה על הקמת השדולה השבוע בבניין המפלגה במקסיקו סיטי.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: “זוהי בשורה נוספת להתיישבות וחלק מהפעילות חובקת העולם של המועצה האזורית שומרון למלחמה בדה לגיטימציה ובתנועת ה bds. אי אפשר לזלזל בחשיבותה של אמריקה הלטינית שמצטרפת היום לעמים הנאורים הנלחמים באנטישמיות ובדה לגיטימציה שנעשית בעולם לישראל בכלל וליו”ש בפרט. אנחנו מצפים להידוק היחסים ומודים לדר הוגו אריק פלורס למפלגתו ולמליוני התומכים בה וכן ליוסי אלדר על החיבוק הגדול הזה ועל העמידה על האמת ההיסטורית שהיא זכותו של עם ישראל על ארצו”.

בעקבות המהלך של מפלגת pes ישנה רוח גבית ממדינות אמריקה הלטינית וכ 120 חברי פרלמנט ממדינות אמריקה הלטינית חתמו על שיתוף פעולה עם ארגון “פרלמנט למען ישראל” שהקמת שדולות למען יו”ש הוא חלק מפעילותה.

ד”ר פלורס ציין: “נפגשתי עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן והתרשמתי מאוד. מי שהאמת ההיסטורית היא נר לרגליו, מי שהתנ”ך הוא הספר שהוא מאמין בו, לא יכול להתעלם מהאמת ההיסטורית שיש בקשר בין עם ישראל ליהודה ושומרון”

עוד הוא הוסיף: “לאחר שהייתי במרפסת של המדינה יחד עם מר דגן וראיתי בעיני את המרחק בין תל אביב לשומרון ואת המותניים הצרות של ישראל הבנתי באופן המוחשי ביותר עד כמה הדרישה של העמים מישראל לוותר על השומרון היא למעשה דרישת התאבדות ממדינת ישראל דבר שלא רלוונטי ואין מדינה חפצת חיים שהייתה מקבלת את הדרישה הזו”

יוסי אלדר נשיא ארגון פרלמנט למען ישראל וסגן נשיא לשכת המסחר מקסיקו ישראל: “ארגון פרלמנט למען ישראל הוקם על מנת לחבר את המדינות הלטיניות וההיספאניות למדינת ישראל ולהתיישבות ביו”ש. לצערי בשנים האחרונות אמריקה הלטינית הפכה לחצר האחורית של ההסברה הישראלית. לא ניתן להתעלם ממאות מליונים המתגוררים באיזורים אלו ובפעולות הסברה פשוטות יכולים להפוך ללשון המאזניים שתטה את הכף למען ישראל ויו”ש בשיח הבינלאומי. הפעילות של המועצה האזורית שומרון קריטית בהקשר הזה”.

יש לציין כי מקסיקו היא מדינה קתולית הנחשבת פרו פלסטינית על כן ההישג משמעותי ביותר עבור ההסברה של מדינת ישראל

חדשות שומרון תכתבה ראשית