הקפות שניות: מאות משתתפות ב’הקפות נשים’ בהר ברכה, עשרות מוקדים ברחבי השומרון

הקפות שניות: מאות משתתפות ב’הקפות נשים’ בהר ברכה, עשרות מוקדים ברחבי השומרון

ברחבי השומרון התקיימו הקפות שניות כמעט בכל הישובים. בהר ברכה נערכו הקפות מיוחדות לנשים בלבד, אליה הגיעו מאות נשים מכל רחבי השומרון. 

הישוב הר ברכה ערך אמש הקפות שניות לנשים, יחד עם הזמרת רוחמה בן יוסף, אליהן הגיעו כ 1000 נשים מיישובי הסביבה. הרבנית ענבל מלמד שיזמה את הארוע והובילה אותו הסבירה בין השאר כי  ישנה חשיבות לתת לנשים מקום לשמוח עם התורה ולהיות חלק מהחג. בנוסף הביאה הרבנית מלמד מדבריו של הרב צבי יהודה זצ”ל שמהפסוק “ואתם הדבקים בה’ אלוקיכם חיים כולכם היום” אנו מבינים שהדבקות בה’ היא מצב החיים שלנו. החיים בשומרון ובמיוחד בגב ההר הם ביטוי של דבקות בה’, ונימשכת מהם ברכה של חיים שלמים, טובים ושמחים.” אמרה הרבנית ענבל מלמד.

בתוך כך התקיימו אמש הקפות שניות בכל יישובי השומרון הדתיים והחילונים. בישוב המעורב נופים התקיימו הקפות שניות ספונטניות בהובלת הזמר אלעד דויטש, בישובים: אבני חפץ הסתובבו התושבים עם רכבי שמחה וחילקו סוכריות לילדים, בישובים עץ אפרים, וטל מנשה התקיימו הקפות שניות בהובלת הנוער, בישוב רבבה קיימו הקפות עם בובות ענק ששימחו את הילדים, ובישוב יצהר השתתפו בהקפות השניות כ 1,200 בני אדם, ונכחו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, רב השומרון הרב לבנון, ח”כ בצלאל סמוטריץ, וראשי ישיבות ורבנים מהשומרון והסביבה.

הקפות שניות בעץ אפרים. הנוער הוביל את הריקודים. צילום: דוברות שומרון

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: “זו התרגשות גדולות לראות את תושבי השומרון חילונים ודתיים רוקדים זה לצד זה בכל רחבי השומרון שבו 45% מהתושבים הם חילונים, ומקיימים יחד את המצווה הגדולה ביותר בערב הזה: אחדות ישראל”.

חדשות שומרון תכתבה ראשית