השר בנט: “אסור שלמחבל שיוצא לפיגוע יהיה בית לחזור אליו”

השר בנט: “אסור שלמחבל שיוצא לפיגוע יהיה בית לחזור אליו”

בעקבות גל הטרור בשבועות האחרונים, יזם שר החינוך וחבר הקבינט נפתלי בנט סיור לאורך קו התפר בירושלים. הסיור נערך במטרה להבין לעומק את משמעותו של קו התפר בין מזרח העיר למערבה, לבקר בנקודות אסטרטגיות, ולערוך תצפיות לעומק מזרח ירושלים. את הסיור הוביל בכיר במערכת הביטחון, מומחה למזרח ירושלים, אשר מכיר היטב את הגזרה, מהזוויות הביטחונית והאזרחית.

במהלך הסיור עבר השר באזור קיבוץ רמת רחל, שכונת צור באהר, שכונת ארמון הנציב, ובפאתי שכונת ג’אבל מוכאבר. בהמשך הסיור ערך השר תצפית לכיוון השכונות סילואן וראס אל עמוד, ולאחר מכן ביקר בקו התפר בין הגבעה הצרפתית לכפר עיסאוויה. הסיור הסתיים בתצפית לכיוון הכפר עקב ליד מחסום קלנדיה.

בנט בסיור.באדיבות דוברות השר בנט
בנט בסיור.באדיבות דוברות השר בנט

השר בנט אמר: ״מאז סיור השטח בשמחת תורה, שבה נפגשתי גם עשרות שוטרים, חל שיפור רב, לא מעט בזכות השוטרים, חיילי מג״ב חיילי צה״ל והשר לבטחון פנים.  ההרתעה השתפרה מכיוון שהמחבלים ראו תגובה תקיפה ומהירה של שוטרים ואזרחים. אני שב ואומר באופן ברור: חומת ההרתעה של ישראל צריכה להיות מורכבת משני לבנים: שהמחבל לא חוזר מפיגוע נגד יהודים, ושביתו יהרס. כשמחבל יוצא לפיגוע לא רק שהוא לא ישוב, אלא שלא יהיה לו לאן לשוב. המערכה לא קלה – אך גם הפעם, אנחנו ננצח״

חדשות בנימין חדשות שומרון