דרישת השרים וחברי הכנסת: לא לחדש מנדט TIPH

דרישת השרים וחברי הכנסת: לא לחדש מנדט TIPH

כ300 איש הגיעו לכנס שדולת ארץ ישראל בכנסת לחיזוק היישוב היהודי בחברון. את הכנס כיבדו בנוכחותם שרים וחברי כנסת מכלל המפלגות הלאומיות, חיזקו את תושבי היישוב היהודי וקראו לראש הממשלה לא לחדש את המנדט של פקחי TIPH בעיר.

קרדיט צילום : מירי צחי

שדולת א״י בראשות ח״כ יואב קיש וח״כ בצלאל סמוטריץ קיימה היום כנס תמיכה, הזדהות ומחוייבות עם היישוב היהודי בחברון. את הכנס כיבד בנוכחותו יו״ר הכנסת ח״כ יולי יואל אדלשטיין לצד השרים חיים כץ, השר אורי אריאל, השר יואב גלנט, השרה איילת שקד, השר זאב אלקין, השר אופיר אקוניס, השר אריה דרעי, סגנית השר ציפי חוטובלי וסגן השר אלי בן דהן. חברי כנסת: אבי דיכטר, אמיר אוחנה, אסנת מארק,אורן חזן, מוטי יוגב, מיקי זוהר, נורית קורן, שרן השכל וניסן סלומיאנסקי לצד אישי ציבור ובהם יו״ר מועצת יש״ע חננאל דוראני, ראש המינהלת המוניציפאלית בחברון אברהם בן יוסף, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, מנכ״ל מועצת יש״ע יגאל דלמוני, ראש מועצת שומרון יוסי דגן וראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן.

הנוכחים הביעו הזדהות עמוקה עם שורשי העם היהודי בחברון, תמיכה ביישוב היהודי ומחוייבות חד משמעית להמשך קיומה, בטחונה ושגשוגה של חברון, כעיר האבות של כולנו, כחלק בלתי נפרד משיבת עם ישראל לארצו. זאת לאור כנס שיקיימו מחר ארגוני שמאל בכנסת תחת הכותרת ״חברון תחילה״ בקריאה לפינוי היישוב היהודי בעיר. במהלך הכינוס הופתעו הנוכחים עת התקבלה ההודעה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות.

יו״ר שדולת ארץ ישראל ח״כ יואב קיש פתח את הכינוס ואמר : ״מחר יש כנס של ארגונים משמאל נגד היישוב היהודי בחברון ולכן בדיוק בשביל זה באנו לחזק את חברון ואת הציבור הלאומי. חברון לב לבו של העם היהודי, חלק בלתי נפרד מארץ ישראל ועם ישראל. אנחנו נמשיך לחזק את הריבונות בוודאי איפה שקבורים אבותינו ואמותינו של העם היהודי. יש לנו מחוייבות לחזק את השורשים של העם היהודי במקום. הבית הזה מסתכל על תושבי הייהושיב היהודי כשליחים. בסוף דצמבר צריך להחליט אם להאריך את המנדט של טיף ((TIPH) ואני רוצה להוציא קריאה – הגיע הזמן לשלוח אותם חזרה למדינות מהם באו הם לא עושים שום דבר חוץ מנזק. טיף מזמן מילא את מלאכתו. הייתי נותן לטיף – טיפ ללכת הביתה.

יו״ר שדולת א״י ח״כ בצלאל סמוטריץ: חברון היא נייר לקמוס. מה שקורה בחברון מלמד על הדופק היהודי שלנו. בשמאל מבינים מצויין שאם חברון תגדל ותתפתח ההתיישבות כולה תגדל ותתפתח ולכן הם משקיעים בחברון, אבל הם ימשיכו לצעוק ולקטר ואנחנו נמשיך לבנות ולהגיע בהמונינו ולהתחבר לשורשים אני מודה למתיישבים שעושים שם דברים נפלאים ולחברים בבית הזה שמביעים מחוייבות חד משמעית לחברון ועל בסיס זה מחוייבות

יו״ר הכנסת ח״כ יולי אדלשטיין: השמאל מארגן מחר את הכנס ״חברון תחילה״. הם מנסים לפגוע בחברון כי חברון היא הלב- לב היישוב היהודי בארץ. כל מי שראה את עשרות אלפי היהודים בשבת חיי שרה מבין מה היא חברון בשביל עם ישראל. התכנסנו כאן כדי לחזק את חברון של כולם כי רק חברון שלנו יבטיח לה את הסטטוס שהיא ראויה לו – חברון עיר האבות של כולם. רק אנחנו יכולים לפתח את חברון של דו קיום. בעז״ה נראה ביישוב היהודי בחברון מתפתח ומשגשג.

שרת המשפטים איילת שקד: ״בקדנציה האחרונה פעלנו במשרד המשפטים והצלחנו לקדם ביחד עם המשרדים השונים דברים שהיו תקועים המון שנים בשביל חברון ואני מקווה שגם הממשלה הבאה תהיה ממשלה לאומית ונמשיך מהיכן שאנו נמצאים. גם בעניין טיף, אנו בנקודת הכרעה בממשלה והגיע הזמן להחליט שאין צורך להמשיך עם אותו מנדט של המשקיפים הללו״.

שר החקלאות אורי אריאל: ״המבחן הוא בעשיה ולא עשינו מספיק. אפשר לברך על כל הטוב אבל בעיקר צריך לראות מה עוד צריך לעשות ויש עוד הרבה עשיה. חיזוק ההתיישבות הוא ערך גדול ואנחנו רוצים לחיות בו״.

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט: ״מורשת של עם אי אפשר לרכוש לא בכסף ולא בידיעה פוליטית. משרד הבינוי והשיכון בראשותי פועל בכל יהודה ושומרון ואנו נמשיך ואנו מחוייבים לכל העניין הזה גם בחברון״.

השר לירושלים ומורשת זאב אלקין: ״תשובה מאוד נכונה לניסיונות לפקפק בזכותנו בחברון. חברון חזקה מכל אירוע פוליטי, היא מאדני הנצח של ישראל וכל ממשלה שתקום תצטרך לפתח את חברון וכל אחד מאיתנו צריך לשים את חברון בסדר עדיפויות מיוחד״.

יו״ר ועדת חוץ וביטחון ח״כ אבי דיכטר: ״השגשוג של חברון הוא מצווה לאומית! למעלה משישים דורות עברו מאז שאברהם קנה את מערת המכפלה. היעד שלנו הוא להנגיש את חברון כדי שכל אחד יוכל להגיע למערת המכפלה ולהכנס למקום שבו התחלנו את דרכנו. זאת שליחות וזאת מצווה דתית, יהודית ישראלית ואנושית. על זה צריך לעשות את כל המאמץ!”

סגנית השר ציפי חוטובלי: ״העברתי לראש הממשלה את כל התלונות בנוגע לכח טיף הוא מבין את החומרה והוא צריך לקבל החלטה בנוגע להמשך דרכם. טיף צריך להיות מחוץ לחברון הם לא תורמים לבטחון התושבים.״

ח״כ אסנת מארק: ״אני מתרגשת להיות כאן ולראות את המכובדים שהגיעו. זאת האמירה החזקה כאשר האולם מלא – זה אומר שחברון לעולמי עד – שם השורשים שלנו״.

ח״כ מיקי זוהר: כל חברי הכנסת שנמצאים פה יודעים את חשיבותו של המאבק למען א״י. אחד מהדברים שאנחנו צריך לשים בראש סדר העדיפויות זה העיר חברון כפי שנאבקנו לכל ההתיישבות בארץ ישראל נשים דגש קצת יותר משמעותית לעיר חברון.

ח״כ נורית קורן:״כולנו כאן אומרים ״חברון תחילה״ כי ממנה יצאו לכל ההתיישבות האחרות. היא הגרעין להתיישבות כולה ואנו מצדיעים פה לכל תושבי חברון״.

יו״ר מועצת יש״ע חננאל דוראני: כנס התמיכה בוודאי מעורר ומחזק אבל גם הדברים שהחלו בשנה האחרונה בכנסת אלו רק יריית הפתיחה לחיזוק היישוב היהודי בחברון כדי להפוך אותו

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: גדלתי בחברון 17 שנה יש לי הזכות היום לומר לאחותינו הבכירה שם גדלנו – חברון נקנתה בכסף מלא ויש לנו משימה שמערכת המכפלה תהיה פתוחה כל השנה לתפילת יהודים, חברון היא מודל של שלום ואפשר לגור יחד ואת המודל הזה צריך לאמץ

יו״ר מועצת שומרון יוסי דגן: ״באנו לחזק את החלוצים של חברון אל מול ההסתה של השמאל הקיצוני שפועל בחברון. אני קורא מכאן לממשלה להשלים את רכישת ורישום הבתים שנרכשו בחברון״.

יו”ר תנועת “אם תרצו” מתן פלג שתנועתו מפעילה את מערך הסיורים הגדול ביותר באקדמיה הישראלית בעיר חברון אמר: “תמיכתו של יו”ר הכנסת במפעל הסיורים מחזקת את הריבונות הישראלית בעיר ומעודדת את כלל הציבור להגיע ולהתחבר אליה. אנו נמשיך להנגיש את חברון לסטודנטים ולכלל החברה הישראלית. ראוי שכלל עם ישראל ייחשף אל חברון ויכיר את האמת סביב הישוב היהודי בעיר. חברון היא לב האומה”.

חדשות גוש עציון והר חברון תכתבה ראשית