איחוד משפחות  בשומרון

איחוד משפחות בשומרון

איחוד משפחות מרגש. האב האם האח ומשפחתו עלו בעקבות האחות מצרפת לשומרון. דגן: “המעשה הציוני הגדול ביותר”

לאחר שנה אחת בלבד בשומרון הגיעו בעקבות דברה ומשפחתה אחיה משפחתו והוריה לשומרון. רבים אמש התקשו לעצור את הדמעות למראה איחוד המשפחות בשדה התעופה ולאחר מכן בקבלת הפנים המרגשת לעולים ביקיר בשומרון.

דברה עלתה לברוכין שבשומרון כחלק מפרוייקט העלייה הקהילתית אותה מקדמת זו השנה הרביעית המועצה האזורית שומרון. הוריה ואחיה עלו בעקבותיה אמש ליקיר. בין מאות התושבים שקיבלו אמש את העולים בשירה וריקודים ביקיר היה גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שאמר לעולים: “אתם עשיתם הלילה את המעשה הציוני הגדול ביותר. עזבתם בית שפה וסביבה מוכרת בכדי לעלות לארץ לשומרון ליישב את הארץ אני מצדיע לכם”

איחוד משפחות. צילום רועי חדי

אביה של דברה שעלה בעקבותיה אמר בהתרגשות: “חזרתי הביתה. בתשובה לשאלה מדוע עלה לשומרון אמר: אני אוהב את המקום הזה יש בו אווירה של חופש של קיבוץ. זו ארץ ישראל האמיתית”

העולים יתגוררו בבתים שאמנה יחד עם המועצה הכינו עבורם מראש. זוהי השנה הרביעית ברציפות בה מגיעים עולים לשומרון. בעלייה קהילתית. אחוזי העזיבה בניגוד למקומות אחרים בארץ עומדים על אפס.

בין התושבים הנרגשים שחיכו לקבל את העולים היה גם רב הישוב הרב אהרון כהן שעלה לארץ מצרפת בעצמו כילד ומקדם יחד עם המועצה את פרוייקט הבאת העולים.

 

חדשות שומרון תכתבה ראשית